تبلیغات

مشکلات بانکی برای تولیدکننده داخلی

به گزارش افکارنیوز،

کسری مهرکی فعال حوزه صنعت،اظهار کرد: شرکت ما یکی از شرکت های قوی کشور در حوزه تولید ماشین آلات صنعتی است اما با این وجود نتوانستیم از تکانه های رکود صنعت در امان باشیم تا جایی که کارکنان مستقیم از 40 نفر به 10 نفر و غیر مستقیم از 100 نفر به 5 نفر کاهش داشته است.

وی در ادامه افزود:سیاست هایی که بخش خصوصی را تضعیف می کند ،باعث ناتوانی حوزه صنعت کشور شده و اکنون تنها 30 درصد از واحدهای صنعتی سرپا مانده اند.

مهرکی بیان کرد: وقتی بانک ها از تولیدکننده طلب سود 25 درصدی می کنند باید سود فروش حداقل 40 درصد داشته باشند تا تولید به صرفه در بیاید اما با وجود رکود وسیع بازار، رسیدن به چنین سودهایی امکان پذیر نبوده و واحدهای تولیدی مجبور به تعطیلی می شوند.

این فعال حوزه صنعت تاکید کرد: در تمام دنیا،بانک ها از تولیدکننده صنعتی در قبال خرید ماشین آلات جدید حمایت کرده و وام هایی با سود 5 درصد و بازپرداخت طولانی پرداخت می کنند.

وی در پایان اضافه کرد: از آنجایی که نرخ تورم بالاست،بانک ها مجبور به پرداخت سود سپرده های بالا هستند و همین امر موجب شده تا نظام بانکی کشور به گرداب ورشکستگی نزدیک شود.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار