تبلیغات

اردوغان: برای قدس به شورای امنیت می رویم

خبرگزاری مهر: به نقل از آناتولی، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه در تازه‎ترین موضع‎گیری خود درباره قدس گفت: من افتخار می کنم که به امت اسلامی وابسته هستم که در هر مکانی برای یاری قدس برخاسته اند. ما طرح هایی در سطح سازمان ملل برای لغو تصمیم آمریکا درباره قدس شروع خواهیم کرد. هنگامی که شاهد توجه مسلمانان به موضوع فلسطین هستم به خود می بالم که به این امت بزرگ تعلق دارم.

وی ادامه داد: برای مقابله با این تصمیم ظالمانه در درجه اول به شورای امنیت رجوع کرده و چنانچه با وتو مواجه شویم، خواست خود را در مجمع عمومی سازمان ملل مطرح خواهیم کرد.

اردوغان تاکید کرد: ما طرح هایی برای به رسمیت شناختن فلسطین از سوی کشورهای بیشتری تلاش خواهیم کرد و در حال حاضر ۱۳۷ کشور در دنیا فلسطین را به رسمیت می شناسند.

«مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه نیز پیشتر با تاکید بر لزوم لغو تصمیم آمریکا برای انتقال سفارتش به بیت المقدس، گفته بود: کشورهای اسلامی آماده تاسیس سفارتخانه در قدس شرقی هستند.

وی تصمیم آمریکا برای انتقال سفارتش به قدس اشغالی را تلاشی شکست خورده نامید و تاکید کرد که آنکارا در حال همکاری و گفتگو با واشنگتن برای عقب نشینی از این اقدام است.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار