تبلیغات

حمایت وزارت صنایع از توسعه تولید محصولات ارگانیک در کشور

حمایت وزارت صنایع از توسعه تولید محصولات ارگانیک در کشوربه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی صادقی نیارکی، مدیرکل دفتر صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی وزارت صنعت، معدن و تجارت در بازدید از دهمین جشنواره محصولات ارگانیک در تهران با اشاره به ضرورت افزایش تولیدات ارگانیک گفت: برای حمایت از تولید ارگانیک، وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن علاقه‌مندی به واگذاری بخشی از مسئولیت‌های خود به بخش خصوصی، تمایل دارد تا از منابع اطلاعاتی آن‌ها به عنوان اطلاعات پایه دقیق در برنامه‌ریزی‌های خود بهره ببرد.

صادقی نیارکی با تاکید بر نقش بازار مصرف برای محصولات ارگانیک افزود: این آمادگی وجود دارد که در برندسازی و بازار‌های مصرف جدید برای محصولات ارگانیک با بخش خصوصی و دیگر نهاد‌های ذی ربط همکاری کنیم.

مدیر کل دفتر صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به اهمیت محصولات ارگانیک برای شهروندان گفت: جشنواره محصولات ارگانیک به نوعی فستیوال تولیدکنندگان این محصولات است و با توجه به اهمیت این محصولات برای شهروندان، تمایل داریم نظرات و پیشنهادات فعالان این عرصه را شنیده تا در برنامه‌ریز‌ی‌های کلان مد نظر قرار دهیم.

صادقی نیارکی به تاثیرات فرهنگی جشنواره محصولات ارگانیک اشاره کرد و اظهار داشت: این اقدامات در کنار توجه و تشویق تولیدکنندگان محصولات ارگانیک، یک کار فرهنگی در اصلاح سبک غذایی شهروندان محسوب می‌شود و هر چه این نوع جشنواره‌ها و همایش‌ها بیشتر برگزار شود تاثیرات فرهنگی آن بر شهروندان بیشتر خواهد بود.

وی تاکید کرد: اگر چه قیمت محصولات ارگانیک نسبت به محصولات مشابه غیر ارگانیک بیشتر است، اما با توجه به تاثیر آن بر سلامت شهروندان باید گفت: مقرون به صرفه است، زیرا هزینه پیشگیری همیشه کمتر از درمان است.

گفتنی است، دهمین جشنواره محصولات ارگانیک که از تاریخ ۲۲ آذرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های شهرداری تهران واقع در بوستان گفت: وگو آغاز به کار کرده است تا اول دی ماه ادامه خواهد داشت و شهروندان می‌توانند ضمن بازدید از این نمایشگاه محصولات مورد نیاز خود را تهیه کنند.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار