تبلیغات

ارسال پرونده بافت تاریخی میبد به یونسکو برای ثبت جهانی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد، با اشاره به جاذبه های گردشگری منحصر به فرد شهرستان میبد، گفت: پرونده بافت تاریخی میبد برای قرار گرفتن در نوبت فهرست ثبت جهانی به یونسکو ارسال می شود.

«فاطمه دانش یزدی» در نشست که با حضور فرماندار و شهردار شهرستان میبد برگزار شد، با بیان این که شهرستان میبد به دلیل داشتن جاذبه های طبیعی، تاریخی و گردشگری نیاز به توجه جدی و برنامه ریزی در توسعه این زیر ساخت ها دارد، اظهار کرد: ظرفیت های نهفته زیادی در این شهرستان وجود دارد اما به دلیل بسیاری از کاستی ها قادر به جلب رضایتمندی کافی گردشگران نیستیم.

وی با اشاره به ضرورت برنامه ریزی برای توسعه صنعت گردشگری، افزود: انتظار می رود با برنامه ریزی دقیق و همکاری همه جانبه این کاستی ها را جبران کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد، در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که بافت تاریخی میبد نیز مانند بافت تاریخی یزد زنده است و می تواند ظرفیت بسیار خوبی برای جذب گردشگران باشد، گفت: بافت تاریخی میبد قابلیت معرفی شدن در گستره جهانی را دارد.

لذا پرونده ثبت آن در حال تدوین است و برای قرار گرفتن در نوبت فهرست ثبت جهانی به یونسکو ارسال می شود.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با با همکاری و تلاش های مداوم مسئولین و مردم شاهد جهانی شدن بافت تاریخی میبد نیز باشیم.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار