تبلیغات

اعتراض نمایندگان کرد عراق به بازداشت صدها معترض

نمایندگان کرد پارلمان عراق نیروهای امنیتی اقلیم کردستان را به بازداشت حدود ۶۰۰ تن در پی تظاهرات مخالفان دولت اربیل برای مبازه با فساد در اقلیم متهم کردند.

به گزارش«شیعه نیوز»، برخی شهرهای اقلیم کردستان عراق به ویژه استان سلیمانیه شاهد موجی از تظاهرات بود که از ۱۸ دسامبر آغاز شده و تا پنج روز ادامه داشت. تظاهرکنندگان خواستار سرنگونی دولت، مبارزه با فساد و آزاد شدن تظاهرکنندگانی شدند که توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

سروه عبد الواحد، یکی از نمایندگان پارلمان عراق اظهار داشتند، مسئولان استان سلیمانیه حدود ۶۰۰ تن را در شهرها و شهرستان‌های این استان به شکل غیر قانونی بازداشت کردند.

عبد الواحد افزود: برخی از آنها آزاد شدند اما حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ تن دیگر تا این لحظه در زندان‌های اتحادیه میهنی کردستان عراق به سر می‌برند و خانواده‌هایشان اجازه ملاقات با آنها را ندارند و هنوز جلسه دادگاه برای آنها تشکیل نشده است.

از جمله بازداشت‌شدگان "شاسوار عبد الواحد"، برادر این نماینده پارلمان عراق است که مدیر سابق شبکه ماهواره‌ای "ان‌آرتی" و موسس جنبش "نسل جدید" بود و نقش برجسته‌ای در تظاهرات ایفا کرد. او هفته قبل در فرودگاه سلیمانیه بازداشت شد.

سروه عبد الواحد در این خصوص گفت: هیچ چیزی در مورد برادرم نمی‌دانیم، او به صورت قانونی بازداشت نشده بلکه ربوده شده است.

زندگی در مناطقی که تظاهرات برگزار می‌شود، تقریبا مختل شده و تظاهرات شهر رانیا در ۱۳۰ کیلومتری شمال غرب سلیمانیه منجر به کشته شدن دستکم پنج تن و زخمی شدن ده‌ها تن دیگر شد. اما با استقرار نیروهای امنیتی و اتخاذ تدابیر شدید امنیتی اوضاع کم کم در تمامی مناطق آرام شد.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار