تبلیغات

رفتار گسل‌های تهران دائم و دقیق رصد می‌شود

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: پژوهشگاه بین المللی زلزله به طور دائم و دقیق رفتار گسل‌های تهران را رصد می‌کند و اگر خطری در این زمینه احساس شود فورا به ستاد بحران کشور و تهران اطلاع داده می‌شود تا آنان تصمیم گیری‌های لازم را انجام دهند.

به گزارش«شیعه نیوز»، صبح امروز محسن هاشمی رییس شورای شهر به همراه مجید فراهانی، احمد مسجد جامعی و مرتضی الویری از پژوهشگاه زلزله شناسی ایران و نیز آزمایشگاه آن بازدید به عمل آوردند.

در این بازدید گزارش‌های زلزله‌های اخیر تهران ، ملارد و سر پل ذهاب و نیز زلزله‌هایی 20 سال اخیر که از سوی این پژوهشگاه تهیه شده بود به اعضای شورا ارائه شد.

هاشمی در پایان این بازدید، گفت : طبیعی است که با توجه به اتفاقات اخیر به ویژه زلزله ملارد که5.2 ریشتر شدت و همچنین شتاب نسبتا زیادی نیز داشته است ، به بحث علمی موضوع زلزله وارد شویم و این بازدید در این راستا صورت گرفته است.

وی ادامه داد: خوشبختانه کارشناسان این مرکز از درجه علمی بالایی برخوردارند و آنچه امروز در این بازدید ارائه شد گزارش گیری از رفتار و فعالیت گسل‌های کشور در بیست سال اخیر بود که نشان می‌دهد ما در بعد گزارش گیری از زلزله‌های کشور ، وضعیت مناسبی داریم و به طور کامل زلزله‌های ایران را رصد می کنیم.

رییس شورای شهر تهران افزود: این پژوهشگاه دستگاه‌های به روز و بر خطی را در سراسر کشور و نیز اطراف تهران نصب کرده‌اند که البته اطلاعات و داده‌های دیگر دستگاه‌ها از جمله دستگاه‌های مربوط به ژئوفیزیک دانشگاه تهران ، وزارت علوم تحقیقات و وزارت راه و مسکن و شهر سازی را نیز رصد می‌کنند.

هاشمی افزود: از فعالیت‌های این پژوهشگاه نیز می‌توان به گسیل داشتن دستگاه‌های پرتابل این پژوهشگاه به مناطق زلزله زده اشاره کرد تا رفتار گسل‌ها به صورت دائم رصد شود و در حال گزارش گیری باشد.

وی بیان کرد: در همین زلزله اخیر نیز چنین اقدام شد و در حال حاضر این پژوهشگاه به طور دائم و دقیق رفتار گسل‌های تهران را رصد می‌کنند و این اطمینان وجود دارد که اگر در رصد رفتار گسل‌های تهران خطری احساس شود این پژوهشگاه می‌تواند به فوریت به ستاد بحران تهران و کشور اعلام کند و آنان نیز تصمیم گیری کنند و متعاقبا به مردم اطلاع رسانی کنند.

هاشمی تصریح کرد : موضوعی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که پدیده‌هایی مانند زلزله نیاز به بررسی‌ها و تحلیل‌های علمی دارند و لذا باید اجازه دهیم افراد متخصص و با دانش که این پدیده‌ها را به صورت علمی و بر پایه داده‌های علمی رصد می‌کنند در مورد آن اظهار نظر کنند.

وی افزود: به طور حتم این مراکز علمی گزارش‌های خود را به ستاد بحران کشور و تهران می‌دهند و اگر لازم باشد این مراجع به طور رسمی در مورد زلزله اظهار نظر می‌کند.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار