تبلیغات

تلاش‌های داعش برای احیاء دوباره

به گزارش افکارنیوز،

گروه تروریستی داعش اخیرا با استفاده از درگیری‌ها بین ارتش سوریه و گروه‌های تروریستی مسلح در استان ادلب موفق شده است چند روستا را در این استان به اشغال خود درآورد.

به رغم اینکه گروه تروریستی داعش طی ماه‌های اخیر شکست بزرگی در سوریه متحمل شد، ولی عناصر این گروه در اقدامی غافلگیرانه در تلاش برای بازگشت دوباره به صحنه میدانی، آن هم از طریق استان ادلب واقع در شمال غرب سوریه هستند.

خبرگزاری فرانسه در یادداشتی امروز (سه‌شنبه) نوشت که داعش با استفاده از حملاتی ارتش سوریه در استان ادلب، قصد دارد «خلافت» فروپاشیده خود در سوریه و عراق را دوباره احیاء کند.

داعش طی این مدت حملات جسته و گریخته‌ای علیه نیرو‌های ارتش سوریه داشته و حتی موفق به ربایش برخی از این نیرو‌ها در استان ادلب شده است تا از این طریق جای پایی برای خود در این استان که خارج از سیطره دمشق است، باز کند.

براساس این یادداشت، داعش روز ۱۲ ژانویه، استان ادلب را به رغم اینکه تحت سیطره «هیئة تحریر الشام» (جبهه النصره) است، «ولایت» خود خوانده است.

«ایمن جود التمیم» کارشناس مسائل مربوط به جنبش‌های جهادی می‌گوید شمار عناصر داعش در ادلب سوریه چیزی نزدیک به ۱۰۰ نفر یا بیش از ۱۰۰۰ نفر است که از سایر مناطق سوریه به ادلب فرار کرده‌اند.

مرکز دیدبان حقوق بشر وابسته به مخالفان دولت سوریه می‌گوید گروه تروریستی داعش در ادلب ۵ روستا را در اشغال خود دارد و در سایه درگیری‌های اخیر ارتش سوریه و جبهه النصره موفق به اشغال این روستا‌ها شده است.

هم گروه تروریستی داعش و هم مرکز دیدبان حقوق بشر سوریه مدعی‌اند که چیزی نزدیک به ۲۰ الی ۳۰ نفر در اسارت داعش و سایر گروه‌های تروریستی هستند.

در این ارتباط، «حسن حسن»، کارشناس مرکز سیاسی خاورمیانه در واشنگتن می‌گوید به رغم اینکه عناصر داعش ناگهانی در منطقه ادلب ظهور کرده‌اند، ولی احتمالا هسته‌های خاموشی از این گروه تروریستی در ادلب از گذشته حضور داشته‌اند.

ارتش سوریه از ۲۵ دسامبر گذشته به کمک نیرو‌های متحد خود عملیاتی برای بازپسگیری مناطق جنوبی استان ادلب شروع کرد و قصد دارد با این عملیات جاده حلب به دمشق را به هم وصل کرده و فرودگاه نظامی «ابوالظهور» را آزاد کند.

در پایان این یادادشت آمده است، بعید است داعش با کمبود نیرو‌ها و تجهیزات در ادلب دوباره بتواند قدرت خود را بازیابد.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار