تبلیغات

جزئيات طرح ترافيك سال 97

شورای حمل و نقل و ترافیک شهر تهران، طرح جدید شهرداری در رابطه با ورود و تردد در محدوده ترافیکی پایتخت برای اجرا در سال 97 را تصویب کرد.

به گزارش شمانيوز، سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران روز پنجشنبه با صدور اطلاعیه ای ضمن اعلام این خبر، اعلام کرد: به دنبال برخی سئوالات و ابهامات بوجود آمده در خصوص طرح ترافیک سال 1397 به اطلاع می‌رساند که شورای حمل و نقل و ترافیک شهر تهران، به اتفاق آرا طرح جدید ترافیک برای سال 1397 را تصویب کرد.

بدین ترتیب گام مهمی در مسیر تصویب این طرح در مراجع قانونی برداشته شده است.

دراین اطلاعیه تصریح شده، همزمان شورای اسلامی شهر تهران نیز با بررسی لایحه پیشنهادی (که یک فوریت آن در جلسه قبلی شورا به تصویب رسید) نسبت به تعیین نحوه اجرا و نرخ عوارض تصمیم گیری خواهد گرفت.

براساس طرح تصویب شده در شورای ترافیک، تغییرات مهمی در نحوه صدور مجوزها و جنبه‌های اجرایی طرح با هدف کاهش ترافیک در محدوده موردنظر (طرح ترافیک) ایجاد شده است.

در سال 1397 صدور مجوز برای خودرو تنها به معنای اجازه ورود است و عوارض قابل پرداخت برای همه خودروها بر اساس زمان تردد و میزان آلایندگی خواهد بود که جزییات آن در لایحه پیشنهادی به شورای شهر تهران مشخص و در حال طی فرایند تصویب است.

در اطلاعیه سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تصریح شده، در سال 1397 با هدف کاهش ترافیک در محدوده طرح، سقف تعداد مجوزهای قابل صدور از 129 هزار و 350 فقره تعیین ‌شده در سال 1396 با 26 هزار و 350 فقره کاهش، در سال 97 روزانه حداکثر به 103 هزار خودرو می رسد.

از این رقم، سقف تعداد مجوز قابل اعطا به اشخاص حقیقی و حقوقی که شغل آنان به نحوی است که لازم است در تمام روزهای سال اجازه تردد در محدوده را داشته باشند، با کاهش حدود 40 درصدی به 63 هزار خودرو کاهش یافته و تعداد مجوزهای روزانه قابل صدور برای عموم مردم با افزایش 100درصدی به 40 هزار مجوز افزایش خواهد یافت.

همچنین در سال 1397 علاوه بر روزهای جمعه و تعطیل، در روزهای پنجشنبه نیز طرح ترافیک اجرا نخواهد شد و زمان اجرای طرح در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:30 تا 19 خواهد بود.
درهمین ارتباط، شهروندان ساکن در محدوده طرح ترافیک شهر تهران نیز مجازند (بدون پرداخت عوارض)صبح‌ها تا قبل از ساعت 8 و 30 دقیقه از محدوده خارج شوند و بعدازظهرها بعد از ساعت 17 به منازل خود بازگردند.

سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ضمن تقدیر از همکاری وزارت کشور، استانداری تهران و پلیس راهور در مسیر اصلاح و تصویب این طرح، کماکان از عموم کارشناسان، متخصصان و اصحاب رسانه‌ها خواسته که نظرات خود برای رفع اشکالات اجرایی و بهبود روند اجرای طرح را ارائه کنند.

 درحال حاضر 2 طرح «محدوده ترافیکی» و «زوج و فرد خودرو» در سطح شهر تهران اجرا می شود.

خودروها برای ورود به محدوده طرح ترافیک نیازمند داشتن مجوز(آرم ترافیک) هستند و تردد خودروها در محدوده زوج و فرد نیز براساس آخرین رقم سمت راست پلاک خودروها می باشد.
به گفته معاون شهردار تهران، اگر طرح جدید تا 15 بهمن در شورای اسلامی شهر تهران به تصویب برسد، از فروردین سال 97 اجرایی خواهد شد.

قائم مقام معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز چندی پیش با اشاره به بازنگری انجام شده در طرح ترافیک پایتخت، گفت: براساس طرح جدید شهرداری، حداقل عوارض برای ورود به محدوده طرح ترافیک 9هزار و 600 تومان و حداکثر آن 36 هزار تومان پیشنهاد شده است.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار