تبلیغات

واشنگتن: ترکیه، خشونت در عفرین را کاهش دهد

خبرگزاری فارس:  «سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید بامداد چهارشنبه گفت دولت آمریکا از ترکیه می‌خواهد که تنش‌ها در منطقه عفرین در سوریه را کاهش دهد.


سندرز در نشست خبری روزانه با ابراز نگرانی درباره عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه با نام «شاخه زیتون» از این کشور خواست از تنش‌زایی بیشتر در عفرین اجتناب کرده و اوضاع را آرام نماید.

پیش از این نیز هثر نوئرت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با تکرار درخواستی مشابه، درباره لزوم کاهش تنش در منطقه هشدار داد.

نوئرت نیز در کنفرانس مطبوعاتی روزانه گفت: از ترکیه می‌خواهیم وضعیت در عفرین را تنش‌زدایی کرده و آن را افزایش ندهد. باید از شدت خشونت (در عملیات) کاسته شود.

6400 نظامی ترکیه تا کنون در جریان این عملیات در خاک سوریه حضور داشته و با ورود به 70 روستا، شبه‌نظامیان کُرد را از بین بردند. این نیروها گستره عملیات خود را به شهر «اعزاز» در شرق عفرین و استان حلب افزایش دادند.

دولت ترکیه که از چندین ماه قبل تهدید به اجرای عملیات نظامی جدید در شمال سوریه علیه شبه‌نظامیان کُرد در این منطقه می‌کرد، بعد از اعلام تصمیم آمریکا برای ایجاد ارتش کُردی 30هزار نفری در سوریه، مجاب به آغاز آن شد.

عملیات نظامی ترکیه در عفرین، شمال سوریه، تحت نام «شاخه زیتون» در حالی روز چهارم خود را پشت سر گذاشت که 3 نظامی این کشور کشته شده و نیروهای ترکیه 8 کیلومتر در عفرین پیشروی کردند.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار