تبلیغات

گوگل کروم 68 همه سایت‌های HTTP را نشانه‌گذاری می‌کند

گوگل کروم

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مرورگر گوگل کروم به زودی هر سایتی که از رمز گذاری HTTPS استفاده نکند را برچسب‌گذاری می‌کند. از آغاز ژوئیه، با عرضه Chrome 68 این مرورگر همه سایت های HTTP  را با برچسب "not secure" نشان گذاری می کند و به وضوح آن را در نوار آدرس خود برجسته می کند.

در طول چند سال گذشته ، گوگل به شدت از استفاده از HTTPS حمایت کرده است تا داده های جستجو شده را از جاسوسی امن نگه دارد (هر چند که گوگل در استفاده از اطلاعات مشتریان سابقه خوبی ندارد).

با کروم 62، گوگل سایت هایی که در آنها جایی برای وارد کردن داده وجو داشت و از HTTP استفاده می کردند را نشان گذاری کرد. پس از آن در سال 2016 ، گوگل هشدار مشابهی را برای سایت هایی که درخواست گذرواژه و کارت اعتباری داشتند را اضافه کرد.

با به‌روزرسانی آینده، همه ی سایت های HTTP به عنوان "not secure" یا نا امن برچسب گذاری می شود. فارغ از این که شامل ورودی باشد یا خیر.

توسعه دهندگان به وضوح این فراخوان را شنیده اند. از صد سایت اول در فضای وب، در حال حاضر، 81 سایت از HTTPS استفاده می کنند.

گوگل کروم 

انتهای پیام/

امنیت نسخه آینده گوگل کروم

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار