تبلیغات

طرح مقابله با خشونت علیه زنان به کجا رسید؟

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور گفت: لایحه تامین امنیت زنان گامی موثر در مقابله با خشونت علیه زنان است و این لایحه با همکاری قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی به زودی نهایی می شود.

"لایحه تامین امنیت زنان" با همکاری قوه قضاییه به زودی نهایی می‌شود

معصومه ابتکار (معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور) در رویداد بین‌المللی زنان، صلح و امنیت، اظهار داشت: براساس قطعنامه ۱۳۲۵ سازمان ملل زنان باید در مذاکرات صلح چه در سطح دولت و چه در سطح پارلمان به‌کار گرفته شوند و نقش آنها در حفظ صلح و امنیت جدی گرفته شود.

ابتکار گفت: نقش سازمان‌های بین‌المللی همکاری‌های جهانی و دانشگاهی و جلب مشارکت‌های سازمان‌های مردم‌نهاد در پیشبرد صلح و امنیت در جوامع اهمیت زیادی دارد.

وی افزود: برگزاری چنین نشست‌هایی شبکه همکاری و همگرایی موثری برای زنان در سطح ملی و بین‌المللی را فراهم خواهد کرد.

 ابتکار بیان داشت: در جمهوری اسلامی گام‌های موثری برای مقابله با خشونت علیه زنان برداشته شده است، تدوین لایحه تامین امنیت زنان با همکاری قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی به زودی نهایی خواهد شد و گام موثری برای ایجاد صلح در جامعه و کشور خواهد بود.

 وی افزود: آموزش‌های حقوقی و همچنین آموزش‌های خانواده گام موثری برای ارتقای وضعیت زنان است.

 ابتکار گفت: این اقدامات با سیاست‌های ابلاغی مقام معظم و نگاه ویژه رییس‌جمهور در حال اجرا شدن هستند.

نقش زنان در صلح همگرایی، رفع مخاصمات و هم‌پیمانی علیه افراط‌گرایی باید تبیین شود تا با برقراری صلح، امنیت به جهان بازگردد.

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور تاکید کرد که ایران کشوری با گروه‌های متنوع و در عین حال صلح‌طلب است و این گروه‌ها همزیستی مسالمت‌آمیزی در کشور دارند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: ilna.com

loading...

loading...

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار