تبلیغات

گوترش: آتش بس اعلام شده در غوطه کافی نیست

خبرگزاری فارس: «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل در نشست روز سه شنبه شورای امنیت اعلام کرد که با توجه به ادامه درگیری‌ها در غوطه شرقی، اعلام آتش‎بس ۵ ساعته در روز که توسط روسیه اعلام شده است، کافی نیست.

به گزارش اسکای نیوز، گوترش تاکید کرد که درگیری در غوطه شرقی دمشق و عفرین و دیگر مناطق با وجود آتش بس اعلام شده، همچنان وجود دارد.

دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد که به ۳۰ درصد از کمک های پزشکی اجازه داده شده که تحت شرایط سخت وارد غوطه شرقی ریف دمشق شوند.

وی تاکید کرد که محاصره در غوطه شرقی دمشق همچنان ادامه دارد و ورود کمک های انسان دوستانه به آن سخت و دشوار است.

گوترش در بخش دیگر از سخنان امروز خود در نشست شورای امنیت به حملات ترکیه به عفرین واضع در شمال غربی سوریه اشاره کرد و گفت: حمله ترکیه به عفرین ادامه دارد و باعث آوراگی بسیاری از غیرنظامیان شده است.

نماینده کویت در شورای امنیت نیز اعلام کرد که ما همچنان شاهد عدم اجرای قطعنامه شورای امنیت درباره سوریه هستیم.

وی افزود: سازمان ملل از رساندن کمک های انسان دوستانه به دست اهالی غوطه به دلیل ادامه درگیری ها ناتوان است.

«نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل نیز در سخنان خود در نشست شورای امنیت، روسیه را به عدم پایبندی به قطعنامه شورای امنیت درباره سوریه متهم کرد.

نماینده آمریکا در سازمان ملل امشب در نشست شورای امنیت که برای بررسی نحوه اجرای قطعنامه 2401 تشکیل شده بود، ضمن تکرار اتهامات پیشین علیه ایران، روسیه و دولت قانونی سوریه، از تهیه پیش‌نویسی برای قطعنامه‌ای جدید سخن گفت؛ هیلی دمشق را به تکرار حمله‌ای مشابه حملات موشکی فروردین ماه امسال هم تهدید کرد.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار