تبلیغات

آماده‌باش امنیتی در سودان

به گزارش افکارنیوز،

فعالان سودانی با انتشار فراخوانی در شبکه‌های اجتماعی خواستار نافرمانی مدنی و برگزاری تظاهرات علیه دولت به دلیل بحران سوخت در خارطوم و بسیاری از مناطق این کشور شدند.

یک منبع امنیتی سودان با اشاره به آماده‌باش کامل نیرو‌های امنیتی گفت که هدف نخست نیرو‌های واکنش سریع وابسته به پلیس و نیرو‌های امنیتی حفاظت از مایملک عمومی و خصوص در تمامی شهر‌های سودان است.

روزنامه القدس‌العربی همچنین از تشکیل اتاق عملیات مشترک نیرو‌های ارتش، پلیس، نیرو‌های امنیتی و دستگاه اطلاعات ملی برای هماهنگی، تقسیم وظایف حفاظت و تأمین امنیت سفارتخانه‌های خارجی، ساختمان‌های دولتی، جایگاه‌های سوخت، بانک‌ها، تأسیسات حیاتی و مناطق استراتژیک خبر داد.

سودان با مشکلات حاد اقتصادی مواجه است و نرخ تورم در این کشور ماه گذشته به حدود ۵۶ درصد رسید و قیمت کالا‌های اساسی از جمله مواد غذایی نیز به شدت افزایش یافت و چند روز پیش نیز «ابراهیم غندور» وزیر خارجه سودان به دلیل آنکه مشکلات حاد اقتصادی این کشور را فاش و گفته بود حقوق ماهیانه دیپلمات‌های سودان به تعویق افتاده است، از سمتش عزل شد.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار