تبلیغات

درخواست آمریکا برای اقدام فوری شورای امنیت درباره روهینجا

سفیر آمریکا در سازمان ملل از شورای امنیت خواست تا اقدامی فوری برای حل بحران مسلمانان روهینجایی صورت دهد که بیش از ۷۰۰ هزار تن از آنان از خانه‌هایشان در میانمار آواره شدند.

به گزارش «شیعه نیوز»، نیکی هیلی،‌ سفیر آمریکا در سازمان ملل گفت: مشارکت فعال شورای امنیت سازمان ملل برای خاتمه دادن به بحران روهینجایی‌ها ضروری است. ما ابزارهایی خاص برای ترغیب برمه(میانمار) به برداشتن گام‌های واقعی به سمت حل این بحران در اختیار داریم و باید از آنها استفاده کنیم.

هیلی به این مساله اشاره نکرد که آیا معنای سخنانش تحریم است یا خیر.

وی گفت: شورای امنیت "باید فورا قطعنامه‌ای تصویب کند و همزمان به چالش‌ها اذعان کند؛ چرا که برخی از اعضای این شورا به دلایلی از جمله منافع شخصی و خودخواهی نخواستند ما کاری انجام دهیم."

اشاره سفیر آمریکا احتمالا به چین بوده است که در مقابل تلاش انگلیس در شورای امنیت برای افزایش فشار بر میانمار با هدف محاکمه کردن عاملان حملات علیه روهینجایی‌ها مقاومت کرده است.

حدود ۷۰۰ هزار تن از اقلیت مسلمان روهینجایی از ایالت راخین در شمال میانمار گریخته و از اوت گذشته وارد بنگلادش شدند. موج خشونت‌ها ردی از روستاهای سوخته بر جای گذاشته و غیرنظامیان از عمق خشونت‌ها خصوصا قتل و تجاوز به دست نیروهای امنیتی پرده برداشتند.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار