تبلیغات

اعتصاب غذایی دانشجویان کمبریج/ علت؛ سرمایه‌گذاری دانشگاه در حوزه سوخت‌های فسیلی

اعتصاب غذایی دانشجویان کمبریج/ علت؛ سرمایه‌گذاری دانشگاه در حوزه سوخت‌های فسیلی

جامعه > محیط زیست - دانشجویان کمبریج در اعتراض به سرمایه‌گذاری صدها میلیون دلاری این دانشگاه در حوزه سوخت‌های فسیلی اعتصاب غذا کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین:‌ ۳دانشجوی دانشگاه کمبریح، در اعتراض به سرمایه‌گذاری این دانشگاه در حوزه سوخت‌های فسیلی شروع به اعتصاب غذا کردند.

معترضین تخمین زده‌اند که این دانشگاه به طور مستقیم و غیرمستقیم حدود ۳۷۷میلیون دلار در شرکت‌های سوخت‌های فسیلی سرمایه‌گذاری کرده‌اند و همین دلیل قرار است شورای دانشگاه کمبریج فردا در جلسه‌ای در این رابطه تصمیم گیری کند. سخنگوی این دانشگاه در این باره گفت: «این شورا، همه جنبه‌های لغو سرمایه‌گذاری که شامل بخش اخلاقی ماجرا می‌شود را بررسی می‌کند. هدف ما این است که به آینده‌ای بدون کربن برسیم.»

اما این دانشجویان این دانشگاه را راضی نمی‌کند، سام، وارن میل یکی از افراد درگیر اعتصاب غذا یکی از این افراد است، او در این رابطه توضیح داد: «ما ازهمه‌ راه‌های دموکراتیک استفاده کردیم تا دانشگاه از سرمایه‌گذاری در حوزه سوخت‌های فسیلی به طور کامل کنار بکشد، ولی الان راه دیگری برای ما باقی نگذاشتند.

یکی دیگر از دانشجویایی که اعتصاب کرده بود هم در این رابطه گفت: هر روزی که دانشگاه سرمایه‌گذاری خود را ادامه می‌دهد، مستقیم یا غیرمستقیم در رنج خودش شریک می‌شود و این دقیقا دلیل ما برای اتمام کامل سرمایه‌گذاری‌های دانشگاه است. 

منبع: گاردین

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار