تبلیغات

سازمان بنادر پیگیر وضعیت ۳ ایرانی گرفتارشده در آب‌های امارات

سازمان بنادر پیگیر وضعیت ۳ ایرانی گرفتارشده در آب‌های اماراتبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، علی‌اکبر مرزبان مدیرکل امور دریانوردان سازمان بنادر و دریانوردی در ارتباط با گرفتار شدن ۱۴ دریانورد ایرانی، اوکراینی و اندونزیایی از سوی شرکت هندی به عنوان پیمانکار روی کشتی متعلق به ایران در لنگرگاه امارات، اظهار کرد: سازمان بنادر و دریانوردی بلافاصله پس از اطلاع از موضوع مربوطه وارد فاز تحقیق و بررسی شد و با انجمن صنفی دریانوردان تماس برقرار کرد تا از اطلاعات جزئی و تکمیلی ماجرا مطلع شود.

وی ادامه داد: از ۱۴ دریانورد مورد نظر تنها ۳ نفر از آن‌ها ایرانی است و مابقی اهل کشور‌های اوکراین و اندونزی هستند.

مدیر کل امور دریانوردان وسازمان‌های تخصصی بین المللی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه اطلاعات مربوط به کشتی و ۳ دریانورد ایرانی اتخاذ شده است، اعلام کرد: پیگیر مکاتبه با وزارت امور خارجه هستیم تا هرچه سریعتر و از مسیر دیپلماتیک و قانونی این مسئله حل و فصل شود.

مرزبان با اشاره به اینکه سازمان بنادر و دریانوردی به همراه انجمن صنفی دریانوردان برای تعیین وضعیت این دریانوردان ایرانی بسیج شده اند، گفت: ارتباط با پیمانکار شرکت هندی برقرار تا هرچه سریعتر وضعیت ملوانان ایرانی مشخص شده و به کشور بازگردند.

وی با اشاره به اینکه موضوع مربوطه از طریق سازمان بنادر و دریانوردی به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز اطلاع رسانی خواهد شد، اظهار کرد: این اتفاق موضوعی است که با حساسیت و اولویت کاری بالا در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی قرار دارد تا در سریع‌ترین زمان ممکن دریانوردان ایرانی به کشور بازگردند و حقوق آن‌ها نیز پرداخت شود.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار