تبلیغات

ترامپ: کودکان پناهجو باید از والدینشان جدا شوند

خبرگزاری فارس: «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا امروز سه‌شنبه در یک نشست مربوط به حمایت از صاحبان کسب و کارهای کوچک و متوسط آمریکایی، در خصوص سیاست‌های مهاجرتی جنجال‌برانگیز خود سخن گفت و بار دیگر از آن حمایت کرد.

دولت ترامپ ظرف هفته‌های گذشته با اجرای سخت‌گیرانه سیاست‌های مهاجرتی باعث جدایی بیش از ۱۱۰۰۰ کودک از والدینشان در نقاط مرزی آمریکا شده است. برخی از فعالان حقوق مهاجران گفته‌اند مقام‌های آمریکایی زنان را هم از نوزادهایشان جدا می‌کنند اما وزارت امنیت داخلی آمریکا آن را انکار کرده است.

دولت ترامپ در هفته‌های گذشته بزرگسالانی که قصد دارند وارد آمریکا شوند را بازداشت کرده و آنها را روانه بازداشت‌گاه‌های موقتی کرده است. از آنجا که در آمریکا بازداشت کودکان به همراه والدینشان ممنوع است، این سیاست به جدایی کودکان خردسال از والدینشان منجر شده است. سرپرستی کودکان همراه این مهاجران به وزارت سلامت و بهزیستی سپرده می‌شود.

ترامپ در برابر سیل انتقادات نهادهای حقوق‌بشری جامعه خودش و حتی اعتراض سازمان ملل، امشب گفت: «برای برخورد قضایی با مهاجران غیرقانونی، مجبوریم کودکانشان را از آنها جدا کنیم.»

رئیس‌جمهور آمریکا، حزب رقیب خود یعنی دموکرات‌ها را مسئول این وضعیت وخیم دانست و گفت که آنها با باز گذاشتن روزنه‌های نفوذ در مرزهای جنوبی «باعث جدایی امروز کودکان از خانواده‌های خود هستند.»

بحث که به مرزهای جنوبی کشید، ترامپ یکی از وعده‌های انتخاباتی خود یعنی دیوار کشیدن در مرز آمریکا و مکزیک را به یاد آورد و کنگره آمریکا را تهدید کرد که در صورت عدم تأیید بودجه ساخت این دیوار، دولت تعطیل خواهد شد.

ترامپ که اخیراً جنگ اقتصادی با اروپا و چین را به راه انداخته، کشورهای مبدأ مهاجران غیرقانونی را هم با تهدید اقتصادی هدف قرار داد و گفت که کمک‌های اقتصادی به این کشورها قطع خواهد شد.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار