تبلیغات

بازگشت ثبات و زندگی طبیعی به شهرهای عراق

به گزارش «شیعه نیوز»، «یحیی رسول» سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق در سخنانی گفت: نیروهای امنیتی با دوراندیشی و سعه صبر با تظاهرات کنندگان برخورد می کنند.

وی بر ضرورت دوری از افرادی که در صدد برخورد با نیروهای امنیتی هستند تاکید کرد.

این مقام امنیتی افزود: دستورات مقامات ارشد، مبتنی بر عدم شلیک به تظاهرات کنندگان بوده است.

یحی رسول گفت: در برخی درگیری هایی که رخ داد حدود 262 نیروی امنیتی از جمله افسر و درجه دار زخمی شدند.

وی درخصوص وضعیت سایر استان ها نیز گفت: دو استان نجف و بابل شاهد ثبات امنیتی بدون هیچ گونه تظاهراتی بودند و وضعیت میسان و کربلا نیز عادی شده است.

وی افزود: ذی قار شاهد 4 تظاهرات بود اما هیچ برخورد با نیروهای امنیتی به وجود نیامد.

وی افزود: بغداد نیز شاهد تجمعی در منطقه البلدیات بود که با آن برخورد شد و تظاهرکنندگان متفرق شدند تجمع دیگری نیز در الشعله راه افتاد و نیروهای امنیتی با دوراندیشی با آن برخورد کردند.

وی افزود: المثنی شاهد هیچ تظاهراتی نبود در بصره نیز دو تحصن یکی در نزدیکی میدان نفتی القرنه و دیگری نزدیک ایستگاه گاز السیبه راه افتاد  و یکی از تحصن ها به پایان رسید.

برخی از شهرها و استان های عراق نیز از چندین روز پیش شاهد  تظاهرات های اعتراضی برای بهبود خدمات عمومی و تامین آب و برق و رفع بیکاری و مبارزه با فساد در ادارات دولتی بود.

این تظاهرات ها با آشوب  و حملات همراه بود که به زخمی شدن دو نفر و آسیب رسیدن به اموال دولتی منجر شد.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار