تبلیغات

شکستگی استخوان در اواخر عمر با افزایش خطر مرگ همراه است

شکستگی استخوان در اواخر عمر با افزایش خطر مرگ همراه است به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ «ژاکلین سنتر»، سرپرست تیم تحقیق از موسسه تحقیقات پزشکی گاروان استرالیا، در این باره می‌گوید: «شکستگی استخوان نقطه شروع بسیاری از مشکلات سلامت است چراکه سال‌ها بعد از بهبود شکستگی همچنان مشکلات ناشی از آن وجود دارد و در نهایت می‌تواند منجر به مرگ زودهنگام‌تر شود.»

این مطالعه شامل تمام مردم بالا ۵۰ سال اهل کشور دانمارک بود که در سال ۲۰۰۱ دچار شکستگی استخوان شده بودند. این افراد به مدت یک دهه تحت نظر بودند.

به گفته محققان یک سال بعد از شکستگی مفصل ران، ریسک مرگ در مردان ۳۳ درصد و در زنان ۲۰ درصد است.در مدت یک سال بعد از شکستگی استخوان ران یا لگن نیز ریسک مرگ بین ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش می‌یابد.

بیشتر بخوانید:انواع پوکی استخوان را بشناسید +راه‌های درمان 

بیشترین خطر مرگ ۱۰ سال بعد از شکستگی لگن و حدود ۵ سال بعد از شکستگی غیرلگنی است.از اینرو محققان تاکید دارند باید افرادی که در معرض ریسک شکستگی استخوان قرار دارند قبل از بروز مشکلات سلامت شناسایی شوند و مورد مشاوره قرار گیرند.

منبع:مهر

انتهای پیام/

شکستگی استخوان در دوره سالمندی موجب افزایش ریسک مرگ می‌شود

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار