تبلیغات

با کودک قدرت طلب خود چه کنیم؟

با کودک قدرت طلب خود چه کنیم؟

فاطمه منفرد پویا روانشناس و مشاور خانواده در گفتگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در ارتباط با حس قدرت طلبی در کودکان اظهار کرد: هنگامیکه دلبستگی بین فرزند و والدین به درستی صورت نگرفته باشد، تبدیل به یک خشم درونی می شود و اگر والدین محیطی امن برای فرزند ایجاد نکنند، کودک  احساس غم و افسردگی می کند که این احساس به خشم تبدیل می شود و او این خشم را در قالب قدرت طلبی بروز می دهد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: بعضی اوقات خانواده فکر می کنند که چه خوب است که فرزندشان می تواند از خودش دفاع کند و به نوعی حق خودش را بگیرد، اما نمی دانند که این حس می تواند او را به فرزندی پرخاشگر در آینده تبدیل کند.

منفرد پویا عنوان کرد: یکی از راه های تشخیص و مبارزه با قدرت طلبی در کودکان، بازی درمانی و گرفتن تست های فرافکن است.

بیشتر بخوانید:با کودک بیش فعال خود چگونه رفتار کنیم؟ 

این روانشناس بیان کرد: گاهی اوقات ممکن است کودک پرخاشگری و قدرت طلبی خود را به صورت کلامی بروز دهد که این پرخاشگری می‌تواند آثارش به مراتب بیشتر از پرخاشگری فیزیکی باشد. کودکانی که قدرت طلبی های کلامی دارند، می توانند آسیب بیشتری به اطرافیان برسانند؛ بنابر این از اجتماع دور شده و از گروه های دوستانه طرد می شوند.

منفرد پویا در پایان گفت: خانواده ها باید جرئت مندی را با فن بیان و تحلیل احساسات به فرزندان خود آموزش دهند. البته جرئت کودک به گونه ای نباشد که او در برابر تمام خواسته های دیگران  تسلیم شود، زیرا این موضوع خود نیز زمینه ساز مشکلاتی خواهد بود.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار