تبلیغات

عامل اصلی بازماندگی دختران از تحصیل

خبرگزاری ایسنا: فرحناز مینایی پور که در جلسه دیدار با خیرین مدرسه‌ساز که در معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهور برگزار می‌شد با بیان اینکه پوشش تحصیلی دوره ابتدایی در مجموع ۹۸.۱۳ درصد است، گفت: در این مقطع پوشش تحصیلی دختران تا ۹۸ درصد می‌رسد این در حالیست که پوشش تحصیلی متوسطه اول در مجموع ۹۳.۵ درصد است که این میزان برای دختران ۹۲ درصد اعلام شده است. با این وجود پوشش تحصیلی این مقطع برای پسران تا ۹۴.۹ درصد می‌رسد.

مدیرکل امور زنان وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه پوشش تحصیلی مقطع متوسطه دوم برای هر دو جنس ۸۳.۱ درصد است، گفت: پوشش تحصیلی دختران در این مقطع ۸۱.۲ درصد و پسران ۸۴.۹ درصد است که این میزان نشان می‌دهد تعداد دختران بازمانده از تحصیل افزایش پیدا می‌کند.

مینایی پور با تاکید بر اینکه تعداد دختران بازمانده از تحصیل نسبت به پسران بیشتر است، گفت: در این شرایط صرفا ساخت مدارس کافی نیست و باید به دختران که آینده‌سازان فردا هستند کمک کرد. بر اساس بررسی‌های انجام شده مشکلات مالی به عنوان یکی از عوامل مدرسه نرفتن دانش آموزان بیشتر مربوط به پسران است اما علت اصلی بازماندگی دختران از تحصیل مربوط به مشکلات فرهنگی خانواده و معتمدین محل است.

وی با تاکید بر اینکه باید روی عوامل فرهنگی کار بیشتری انجام داد، تصریح کرد: متاسفانه برای این بخش در آموزش و پرورش بودجه‌ای وجود ندارد و خیرین مدرسه ساز می‌توانند برای حل مشکلات فرهنگی نیز به دانش آموزان کمک کنند. گاهی معتمدین محل به دختران اجازه ادامه تحصیل نمی‌دهند و به خانواده‌ها می‌گویند که دختران در خانه باشند. از خیرین مدرسه ساز می‌خواهیم که در این حوزه نیز وارد شوند.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار