تبلیغات

کدام بازار بیشترین سود را نصیب سرمایه‌گذاران کرد؟/ دلالان بر مدار سود

کدام بازار بیشترین سود را نصیب سرمایه‌گذاران کرد؟/ دلالان بر مدار سود

 به گزارش خبرآنلاین، مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی در گزارشی به واکاوی وضعیت چهار بازار اصلی اقدام و تاکید کرده است میزان افزایش قیمت ها در بازار ارز در این دوره یک ساله منتهی به خرداد ماه امسال از سایر بازارها بیشتر بوده است.

بررسی ها نشان می دهد از انتهاي سال 1396 نشانه التهاب در برخی از بازارها مانند بازار خودرو مشاهده شد و در ماه‌هاي ابتدايی سال 1397 و به خصوص خردادماه، بازارها با التهاب مواجه شده ‌اند. این التهاب در حالی رخ داد که بازار ارز ایران با محدودیت های جدی نظیر منع خرید و فروش دلار و ارز توسط صرافان روبرو شده بود اما پس از خرداد، حتی در تیرماه قیمت ها روند افزایشی خود طی کرده و دلار در بازار غیر رسمی به نرخ هایی بین 11 تا 12 هزار تومان معامله می شد.

بررسی محدوده زمانی خرداد 96 تا خرداد 97 نشان می دهد متوسط قیمت یورو ، به عنوان ارز جایگزین دلار حدود 82 درصد رشد داشته است. متوسط نرخ يورو در خردادماه 1397 برابر با 7 هزار و 709 تومان بود این در حالی است که این رقم در خرداد ماه سال گذشته 4 هزار و 241 تومان بود. قیمت یورو امروز حتی به رقم بی سابقه 12 هزار و 163 تومان نیز رسیده است . این در حالی است که مرکز پژوهش‌ها در گزارش خود رسیدن یورو به قیمت 10 هزار و 200 تومان را بی سابقه اعلام کرده است.


بازار غیر رسمی ارز

سکه

 متوسط قيمت سكه بهار آزادي در خردادماه 1397 نسبت به خردادماه 1396 حدود 5/80 درصد رشد داشته است و از رقم 1176 هزار تومان به 2127 هزار تومان رسيد. اين رقم در میانه مرداد از 4 میلیون تومان نیز عبور کرد و سکه حالا به قیمتی در حدود سه میلیون و 800 هزار تومان فروخته می شود .

 بی تردید مقایسه قیمت تیرماه که هنوز گزارش آن از سوی بانک مرکزی اعلام نشده است، با تیرماه سال گذشته وضعیت را بسیار متفاوت با قبل خواهد کرد.

مسکن

براساس اعلام بانك مركزي متوسط قيمت يك متر زيربناي مسكونی در شهر تهران در خردادماه 1397 نسبت به خردادماه 1396 حدود 8/45 درصد رشد داشته است. بررسی‌ها نشان می‌دهد بخش عمده اين رشد در ماه‌هاي انتهاي سال 1396 و ابتداي سال 1397 رخ داده است به‌طوري كه اين متغير تنها در دو ماه منتهی به خردادماه 1397 حدود 5/15 درصد رشد داشته است. رشد قیمت ها با چاشنی رکود در تیرماه نیز ادامه داشت اما از ابتدای مرداد معاملات به فاز رکود خزیده است.

بازار مسکن

بورس

شاخص بورس اوراق بهادار تهران در ابتداي تيرماه 1397 به رقم 324.111 واحد رسيد كه نسبت به خرداد سال 1396 حدود 40 درصد رشد نشان میدهد. تغییرات بورس نیز در دو ماه گذشته بسیار فراوان بود .

 آنچه مسلم است اینکه حاضران در بازار ارز و سکه بیشتری سود و فعالان بازار مسکن و بورس کمترین سود را در این دوره به خود دیدند. 

223223

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار