تبلیغات

گردشگری پارانرمال چیست؟

گردشگری پارانرمال یکی از اشکال جدید گردشگری است که هستی شناسی و معرفت شناسی از ابعاد آن است.

در این بررسی، تجارب گردشگران هنگام بازدید از سایت های ماورالطبیعه در بالی اندونزی مورد مطالعه قرار گرفت. محققان، تجربه های گردشگری در این حوزه را مورد بررسی قرار دادند. احساس، عاطفه و تجربه نقش مهمی در این نوع از گردشگری دارد.

هدف از این مطالعه، بررسی تجربه گردشگران هنگام بازدید از سایت های پارانرمال در بالی اندونزی بود. محققان، از چارچوب مفهومی مدل تجربی گردشگران برای این کار استفاده کردند.

نکات برجسته ای از ارزیابی جامع شامل سطوح هیجانی، شادی و تعجب، برخی از احساسات تصویری خاص و دیگر موارد بود. نتایج این بررسی به درک زمینه های در حال ظهور گردشگری پارانرمال کمک می کند و تجربیات گردشگران، جهت بازاریابی گردشگری مقصد را ارائه می دهد.

فراهنجار یا پارانرمال، پدیده هایی توصیف شده در فرهنگ عامه، فولکلور و دیگر بدنه های دانش هستند که وجودشان در این زمینه ها، به عنوان مواردی که فراتر از تجربه یا توضیح علمی هستند توصیف شده است.

از جمله فراهنجارها می توان به بخت (شانس)، پیش گویی، فرابینی، تله پاتی، طالع، طلسم، انرژی درمانی، موجودات شناخته نشده (فضایی ها، اشباح) و … اشاره کرد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار