تبلیغات

تداوم انتقاد از جانسون به دلیل اهانت به زنان مسلمان

واکنش ها به اظهارات تحریک آمیز و موهن «بوریس جانسون» درباره برقع و زنان مسلمان همچنان ادامه دارد.

به گزارش «شیعه نیوز»، واکنش ها به اظهارات تحریک آمیز و موهن «بوریس جانسون» درباره برقع و زنان مسلمان همچنان ادامه دارد.

در همین راستا «سعیده وارسی» رئیس سابق حزب محافظه کار انگلیس از اظهارات جانسون درباره زنان برقع پوش انتقاد کرد و خواستار عذرخواهی وی شد.


وارسی بیان کرد: نمی توان از چنین اظهاراتی دفاع کرد و در حزب محافظه کار مدرن جایی ندارد زیرا چنین قضایایی چیز کوچکی نیست.

وی افزود: ارسال سیگنال به یک گروه مشخص از مردم مبنی بر اینکه مهم نیستند و اینکه طریقه لباس پوشیدنشان سخیف است، باعث می شود آنها احساس کنند که طرد شده اند.

رئیس سابق حزب محافظه کار انگلیس بیان کرد: اظهارات جانسون بار دیگر دیدگاه آنهایی را تایید کرد که مسلمانان را غریب می پندارند.

رئیس حزب محافظه کار اسکاتلند: از برقع نیز باید مثل صلیب دفاع کرد

از سوی دیگر «روت دیویدسون» رهبر محافظه کاران اسکاتلند نیز با انتقاد تند از اظهارات اهانت آمیز بوریس جانسون علیه زنان مسلمان گفت: باید از زنان مسلمانی که برقع می پوشند به همان شیوۀ مسیحیانی دفاع شود که صلیب می پوشند.

دیویدسون افزود: مجادله بر سر پوشیدن نقاب و صلیب، یکسان است اما در عقیده متفاوت است بنابراین باید برای هر دوی آنها معیارهای یکسانی در نظر گرفته شود.

رهبر حزب محافظه کار اسکاتلند اظهارات جانسون را ناموجه توصیف کردو افزود: این حق زنان مسلمان است که برقع بپوشند همانند مسیحیان که صلیب می پوشند.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار