تبلیغات

توافق احزاب سیاسی افغانستان برای مذاکرات صلح با طالبان

سخنگوی حزب «جنبش ملی اسلامی افغانستان» اعلام کرد که احزاب بزرگ سیاسی افغانستان درباره انتخابات و مذاکرات صلح با طالبان به توافق رسیده‌اند.

به گزارش «شیعه نیوز»، «بشیر احمد ته‌ینج» سخنگوی حزب «جنبش ملی اسلامی افغانستان» به رهبری ژنرال «عبدالرشید دوستم» معاون اول این کشور از توافق احزاب سیاسی بزرگ افغانستان برای مذاکرات صلح با طالبان خبر داد.

به گزارش «آوا»، ته‌ینج اعلام کرد که هفته گذشته احزاب بزرگ سیاسی افغانستان چندین نشست درباره روند انتخابات و صلح با طالبان داشتند که درباره مسایل کلیدی نیز به توافقاتی دست یافتند.

وی بدون ذکر زمان معینی اعلام کرد که نتایج کلی این نشست‌ها بزودی در یک نشست بزرگ در کابل اعلام می‌شود.

این در حالی است که شورای حراست و ثبات افغانستان نیز توافق احزاب سیاسی این کشور در رابطه با برخی مسایل مهم را تایید می‌کند.

گفتنی است که پس از بازگشت ژنرال دوستم به افغانستان و اعلام موجودیت «ائتلاف بزرگ ملی افغانستان» متشکل از اعضای اپوزیسیون این دولت نشست اعضای این ائتلاف افزایش یافته و علاوه بر آن نیز دیدارهایی بین اعضای شورای حراست و ثبات، ائتلاف بزرگ ملی و «حامد کرزی» رئیس جمهور سابق افغانستان نیز صورت گرفته است.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار