تبلیغات

نسخه‌های طب سنتی برای درمان افسردگی پس از زایمان

چند راهکار ساده طب سنتی برای درمان به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ دوره بارداری مصادف است با جاری شدن خون و حرارت به سمت رحم، پر شدن حرارت در نواحی مرکزی بدن می‌تواند باعث کاهش اشتها و نیز در صورت وجود حرارت بیش از حد در نواحی مرکزی بدن منتج به تهوع شود که به آن ویار حاملگی گفته می‌شود‌.

این پدیده تا انتهای زمان بارداری با قوت و قدرت ادامه دارد که برای ادامه حیات نوزاد امری لازم است‌ اما اتفاقی که بعد از بارداری و فارغ شدن زنان اتفاق می‌افتد‌، انحراف این بخارات از سمت رحم و ارگانهای شکمی و حرکت این بخارات به طرف سر است.

بیشتر بخوانید: افسردگی پس از زایمان چه علائمی دارد؟

افزایش بخارات در سر برابری می‌کند با کاهش رطوبت در مغز؛ این کاهش رطوبت و خشکی مغز می‌تواند باعث تغییر فرمی به سمت شکنندگی در افکار‌، روان‌پریشی‌، خستگی مفرط یا بیزاری از اطرافیان و تمایلات جدی‌تر نامرغوب روحی در فرد شود‌.

در نوع خاصی از وسواس فکری ما با پدیده افسردگی مواجه هستیم؛ از نظر شباهت‌، این نوع افسردگی ابتدا با وسواس فکری آغاز شده و به مرور به سمت یک افسردگی کامل اما گذرا حرکت می‌کند.

برای درمان افسرگی پس از زایمان، رعایت و اجرای این تدابیر بسیار راهگشا است:

ـ استنشاق عطر گل نسترن

ـ استفاده از دمنوش بادرنجبویه

ـ بخور سرکه و آب به تناسب آب 4 و سرکه 1 ( وقتی آب به جوش آمد از روی حرارت برداشته و سرکه را افزوده و حوله‌ای روی سر انداخته و بخور دهند)

ـ رفتن به کوه

ـ پرهیز از حضور در محل‌های عزاداری و غم

ـ کمک به بیمار جهت کاهش فشارهای روحی

ـ پرهیز از توجه بیش از حد در زمان افسردگی

همچنین وجود یک پرستار دلسوز و نگهداری نوزاد در این شرایط، بیشترین کمک را به وضعیت روحی مادر می‌کند‌.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

چند راهکار ساده طب سنتی برای درمان افسرگی پس از زایمان

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار