تبلیغات

دولت چگونه با احکام صادره در محاکم آمریکایی علیه ایران مقابله کند؟

حسین میرمحمدصادقی، در خصوص پرونده‌هایی که آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران در دادگاه‌های داخلی خود مطرح و محکوم می‌کند، اظهار داشت: بسیاری از پرونده‌هایی که آمریکایی‌ها علیه ایران مطرح می‌کنند، مبنایی در تصمیم گیری نداشته‌اند و با اعدادی نجومی جمهوری اسلامی ایران را محکوم کردند.

عضو هیأت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین در دوره دهم مجلس شورای اسلامی بیان کرد: به نظر من در خصوص این پرونده‌ها باید در همان محاکم آمریکا با اتهامات مطروحه علیه ایران، مقابله کنیم تا چنین احکامی علیه ایران، صادر نشود.

وی افزود: بهتر است که از طریق وکیل در این دادگاه‌ها حضور پیدا کنیم، بی‌اعتنایی به چنین پرونده‌هایی در بحث ملاحظات سیاسی به هیچ وجه صحیح نیست.

میرمحمدصادقی با بیان اینکه به نظر من بهتر است در دادگاه‌های آمریکا به دفاع از خود بپردازیم تا آرا صادر نشود یا آرا صادرشده نقض شوند، ادامه داد: آمریکایی‌ها با اتهامات واهی تروریستی، آرائی را صادر می‌کنند و جمهوری اسلامی ایران را با عنوان حامی تروریست‌ها محکوم می‌‎کنند.

وی افزود: مبالغی که بعنوان خسارت تعیین می‌کنند، در اصطلاح حقوقی "خسارت تنبیهی" نام دارد. اگر در پرونده‌ای ایران 300 میلیون دلار محکوم می‌شود، شخصی که شکایت کرده، 300 میلیون دلار خسارت ندیده است، بلکه ایران 50 میلیون دلار به یک دلیل محکوم می‌شود و 250 میلیون دلار دیگر، به عنوان تنبیه دولت ایران در نظر گرفته می‌شود که این نوع "خسارت تنبیهی" در برخی سیستم‌های حقوقی از جمله آمریکا پذیرفته شده است.

عضو هیأت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین در دوره دهم مجلس شورای اسلامی گفت: در دادگاه‌های آمریکا باید در مقابل این اقدامات ایستاد و نباید بی اعتنا باشیم.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار