تبلیغات

قانون بازنشستگان پس از ابلاغ اجرایى مى‌شود

خبرگزاری ایلنا: عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که «با توجه به تایید کلیات قانون منع بکارگیری بازنشستگان در شورای نگهبان، این قانون چه زمانی در وزارت کشور اجرایی می شود؟»، اظهار داشت: این قانون هر زمانی که به ما ابلاغ شود، اجرا می شود لذا همه باید از قانون تبعیت کنیم.

وی با بیان اینکه دو ماه فرصت اجرای این قانون پیش بینی شده است، افزود: آنچه به تصویب شورای نگهبان می رسد را باید بر اساس آن، سوابق استانداران را انطباق داده زیرا برخی از آنها عودت داده شده یا بازخرید شده و عده ای هم بازنشسته هستند فلذا هر تعدادی که منطبق با این قانون باشد را انجام خواهیم داد.

رحمانی فضلی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر برخی ایرادات ساختاری در نظام اداری گفت: نظام اداری ما نظامی متمرکز است، علاوه بر آن، قوانین و مقرراتی داریم که در برخی از موارد، مسیر کار را پیچیده و طولانی می کند زیرا برای اینکه کارها با سهولت و دقت و با سرعت پیش برود، حتما باید این مسیر را کوتاه کنیم.

وی ادامه داد: دولت به همین منظور در واگذاری اختیارات از مرکز به استانها تاکنون بیش از ۱۷۰ مورد اختیارات را به استانها واگذار کرده اما همچنان این تعداد واگذاری ها در مقابل حجم اختیارات کم است و اعتقاد و نظر دولت هم این است که اختیارات بیشتری واگذار شود تا انشاالله بتوانیم با واگذاری اختیارات و کوتاه کردن این مسیر، کار مردم را سریع تر انجام دهیم.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار