تبلیغات

مواد غذایی که چشمانتان را مانند عقاب تیزبین می‌کند + اینفوگرافی

چشم عضو مهمی است که مراقبت‌های زیادی نیاز دارد و یکی از این‌ها رعایت‌ها اصول تغذیه‌ای برای داشتن چشمانی سالم است.

بیشتر بخوانید: خوراکی‌هایی مفید برای داشتن چشمان سالم

به طور کلی شما باید مقدار زیادی سبزیجات سبز و پر برگ را هفته‌ای دو بار مصرف کنید تا چشمی سالم داشته باشید اما در کنار این نکات با برخی از مواد غذایی مفید برای چشم آشنا می‌شوید.

لوتئین یکی از 600 کاروتنوئید طبیعی شناخته شده به حساب می‌آید، در سبزیجات با برگ‌های سبز مانند اسفناج و کلم به عنوان یکی آنتی اکسیدان‌های مطرح است و برای جذب نور آبی رنگ توسط ارگانیسم‌های بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لوتئین در گیاهان به صورت اسیدهای چرب با یک یا دو اسید چرب یافت می‌شود.

مواد غذایی که چشمانتان را مانند عقاب تیزبین می‌کند + اینفوگرافی

لوتئین چیست؟

لوتئین تأمین کننده مواد مغذی چشم است، این تأمین کننده بدن از طریق کاهش خطر دژنراسیون و ماکولائی موجب حفظ سلامت چشم‌ها می‌شود؛ شواهد ایدئوبیولوژیکی مبنی بر وجود ارتباط بین پایین بودن غلظت لوتئین و زگنا  از یک سو  و خطر بیماری دژنراسیون ماکولائی وابسته به سن از سوی دیگر وجود دارد.

میوه‌های موثر در حفظ سلامت چشم

میوه‌های سرشار از ویتامین C مانند پرتقال، هلو، توت فرنگی، گوجه فرنگی و فلفل دلمه‌ای قرمز از سرخک‌های موجود در چشم حفاظت می‌کند و خطر بروز آب مروارید را کاهش می‌دهد.

بیشتر بخوانید: چگونه در تمام عمر چشمان سالمی داشته باشیم؟

بادام زمینی منبع عالی ویتامین E است و از چشم در برابر آسیب رادیکال آزاد محافظت می‌کند، این  ویتامین از پیشرفت  آب مروارید، دژنراسیون لکه زرد پیشگیری می‌کند، بادام، دانه آفتاب گردان و فندق همه منبع عالی ویتامین B بدن است.

مواد غذایی که چشمانتان را مانند عقاب تیزبین می‌کند + اینفوگرافی

انتهای پیام /

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار