تبلیغات

تاج: چاره‌ای جز حرفه‌ای سازی باشگاه‌ها نداریم/ استقلال به پروپییچ ۳۶۰ هزار دلار پرداخت کرد

به گزارش  خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان در گفتگو با برنامه فوتبال یک درباره آخرین وضعیت تسویه بدهی‌های ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس برای دریافت مجوز حرفه‌ای اظهار داشت: چاره‌ای به غیر از نداریم که فوتبال را با قوانین فیفا اداره کنیم و سمت حرفه‌ای سازی برویم. همین موضوع ۱۲ بند است که ساختار سازمانی، داشتن هیئت مدیره، داشتن زمین از مفاد آن است. کار را از لیگ برتر شروع کرده‌ایم و لیگ دسته اول هم باید در مسیر حرفه‌ای سازی برود. با این کار در آینده مشکلاتمان کمتر می‌شود.

تاج: چاره‌ای جز حرفه‌ای سازی باشگاه‌ها نداریم/ استقلال به پروپییچ ۳۶۰ هزار دلار پرداخت کرد

سال گذشته می‌توانستیم استقلال و پرسپولیس را از لیگ قهرمانان حذف کنیم

تاج افزود: واقعیت این است که ما از سال گذشته می‌توانستیم استقلال و پرسپولیس را مانند نفت تهران از لیگ قهرمانان آسیا حذف کنیم که در آن صورت تیم هایمان نمی‌توانستند در لیگ قهرمانان شرکت کنند و نشاط عمومی ایجاد نمی‌شد. در نتیجه تیم ملی هم قوی نبود و امکان اینکه از بهترین‌های آسیا شویم از بین می‌رفت. حتی نمی‌توانستیم‌ در جام جهانی هم به آن شکل بدرخشیم.

فدراسیون و باشگاه‌ها مقصر مشخص نشدن طلب افراد نیستند

او ادامه داد: امسال باید بحث تسویه بدهی‌ها را جدی‌تر می‌گرفتیم و همین کار را هم انجام دادیم. اگر زمانی می‌گفتند بدهی استقلال یا پرسپولیس چه قدر است هرکس یک جوابی می‌داد و اعدادی مانند ۱۶۰، ۲۰۰ و ۳۰۰ میلیارد مطرح بود و هیچکس زیر بار بدهی‌ها نمی‌رفت. ما شرایط را به شکلی پیش بردیم که ۲ باشگاه در سایت خود اعلام کردند هرکسی از استقلال یا پرسپولیس طلب دارد آن را اظهار کند. اگر طلبکاری این کار را انجام نداد دیگر فدراسیون و باشگاه‌ها مسئولیتی برای پرداخت طلب او ندارند. البته تعداد زیادی طلب خود را مطرح کردند و پرونده‌های زیادی هم در کمیته انضباطی وجود داشت. تعداد زیادی از طلبکاران در کمیته تعیین وضعیت پرونده تشکیل دادند و برخی پرونده‌ها هم در کمیته استیناف مطرح شد.

تاج: چاره‌ای جز حرفه‌ای سازی باشگاه‌ها نداریم/ استقلال به پروپییچ ۳۶۰ هزار دلار پرداخت کرد

۳۶ پرونده بدهی خارجی پرسپولیس بسته شد

تاج افزود: تمام بدهی‌ها آهسته آهسته روی کاغذ آمد و ما هم برای نخستین بار فهمیدیم بدهی واقعی استقلال و پرسپولیس چه قدر است. البته اگر طلبکاری بحث مطالباتش را اظهار نکرده باشد خودش مقصر است. برخی طلبکاران به دلیل علاقه‌ای که به ۲ باشگاه داشتند از دریافت پولشان صرف نظر کردند. به مدیران استقلال و پرسپولیس تکلیف کردیم بدهی ها را پرداخت کنند. پرسپولیس ۳۶ مورد بدهی خارجی داشت. از مانوئل ژوزه تا بسیاری از خارجی‌های دیگر از پرسپولیس طلبکار بودند، اما اکنون این باشگاه بدهی خارجی ندارد. نبودن پرونده باز از پرسپولیس در فیفا یک توفیق است.

کمیته بدوی از فردا مدارک تسویه حساب باشگاه‌ها را بررسی می‌کند

رئیس فدراسیون فوتبال درباره بدهی‌های داخلی استقلال و پرسپولیس گفت: این باشگاه‌ها بدهی خارجی شان را صاف کرده اند. نحوه صاف شدن بدهی هم به این شکل است که یا با بازیکن و مربی توافق می‌کنند یا به او چک داده و می‌گویند پولت را در فلان تاریخ پرداخت می‌کنیم که البته باید طلبکار این چک را قبول کند. به برخی بازیکنان و مربیان هم پول پرداخت شده است. در واقع اکنون باشگاه‌ها وضعیت مشخصی دارند. در حال حاضر اسناد و مدارک باشگاه‌ها تحویل داده شده و از فردا (شنبه) کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای به مدت یک هفته این مدارک را بررسی می‌کند. اگر هم به رای کمیته بدوی اعتراضی مطرح شود طلبکاران می‌توانند به کمیته استیناف بروند.

تاج: چاره‌ای جز حرفه‌ای سازی باشگاه‌ها نداریم/ استقلال به پروپییچ ۳۶۰ هزار دلار پرداخت کرد

یازده باشگاه لیگ برتری مدارکشان را برای دریافت مجوز حرفه‌ای و ملی ارائه کردند

تاج ادامه داد: در مجموع می‌توانم بگویم اکنون سایپا، ذوب آهن، سپاهان و فولاد خوزستان مشکلی ندارند. از جمع ۱۶ باشگاه لیگ برتری ۱۱ باشگاه مدارکشان را تحویل داده اند و حتی برخی از آن‌ها با وجود حضور نداشتن در لیگ قهرمانان آسیا می‌توانند مجوز حرفه‌ای یا ملی بگیرند.

درست نیست اگر بگوییم هیچ خطری استقلال یا پرسپولیس را تهدید نمی‌کند

او درباره اینکه آیا در حال حاضر خطری پرسپولیس و استقلال را برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا تهدید می‌کند یا خیر، گفت: شاید حرف کاملی نباشد بگویم هیچ تهدیدی استقلال یا پرسپولیس را تهدید نمی‌کند، اما می‌توانم بگویم اکنون تمام بدهی‌ها مطرح شده و اسناد صاف شدن آن‌ها در اختیار فدراسیون قرار گرفته است. باید این مدارک را راستی آزمایی کنیم، اما می‌دانیم اکنون تمام بدهی‌های خارجی تسویه شده است.

تاج: چاره‌ای جز حرفه‌ای سازی باشگاه‌ها نداریم/ استقلال به پروپییچ ۳۶۰ هزار دلار پرداخت کرد

استقلال به جای ۳۰ هزار دلار ۳۶۰ هزار دلار به پروپییچ پرداخت کرد

رئیس فدراسیون فوتبال درباره پرداخت طلب پروپییچ، بازیکن کروات استقلال گفت: آخرین بازیکنی که با او تسویه حساب شده پروپییچ بوده که ابتدا حاضر بود ۳۰ هزار دلار از استقلال بگیرد، اما این مبلغ به او پرداخت نشد تا با شکایت از فیفا ۳۶۰ هزار دلار از استقلال بگیرد. حتی دادگاه CAS اعاده دادرسی استقلال را در پرونده پروپییچ نپذیرفت. این خسارت را پرداخت کردیم تا مدیران باشگاه‌ها متوجه شوند بازیکن خارجی تا ریال آخر پولش را دریافت می‌کند. با این شرایط باشگاه‌ها سراغ جذب بازیکن خارجی بی کیفیت که فقط نیمکت تیم را پر می‌کند نمی‌روند.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: باید از مدیران باشگاه ها، وزارت ورزش و جوانان، مربیان و بازیکنانی که شرایط را به شکلی پیش بردند تا درباره بدهی‌ها شفاف سازی صورت بگیرد تشکر کنم.

بیشتر بخوانید: وزارت ورزش برای پرداخت حقوق کی‌روش دست به جیب می‌شود؟ تاج: کی‌روش پول و وقت ما را به نتیجه می‌رساند/از علی کریمی ناراحت نیستم واکنش رسانه‌های مطرح جهان به همکاری کی روش با ایران بدون قرارداد

انتهای پیام/

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار