تبلیغات

تعریف و تمجید بولتون از کشور گرجستان

به گزارش افکارنیوز،

جان بولتون روز دوشنبه با انتشار تصویر دیدار خود با «ماموکا بختادز» در صفحه توئیتری خود نوشت: امروز با نخست وزیر گرجستان دیدار کردم تا همبستگی ایالات متحده با این کشور را نشان دهم.

وی افزود: گرجستان نمونه ای از یک کشور دمکراتیک و قدرتمند در منطقه است. به دنبال آنکه یورگی کویریکاشویلی نخست وزیر پیشین گرجستان در 23 خرداد از سمت خود استعفا کرد، ماماکو بختادز عهده دار این مسئولیت شد. کناره گیری کویریکاشویلی پس از تظاهرات‌های گسترده ای علیه دولت وی روی داد به گونه ای که وی در نطقی تلویزیونی به اختلافات اساسی با بیدزینا ایوانیشویلی رئیس حزب حاکم (حزب رویای گرجی) و نخست وزیر پیش از خود به عنوان یکی از دلایل استعفایش اشاره کرد.اول ژوئن (11 خرداد) هزاران نفر از مردم گرجستان به خیابان‌های تفلیس آمدند تا به نفوذ سیاسی در یک دادگاه قتل اعتراض کنند و خواستار استعفای کویریکاشویلی شدند. بختادز توانست در 20 ژوئن (31 خرداد) امسال از پارلمان این کشور رای اعتماد گرفته و دولت را در اختیار بگیرد. او از نوامبر 2017 وزیر اقتصاد گرجستان بوده است.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار