تبلیغات

از فواید مصرف غذاهای تند چه می‌دانید؟

از فواید مصرف غذاهای تند چه می‌دانید؟به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ شاید فکر کنید غذای تند جز ضرر هیچ خاصیتی ندارد، ولی اشتباه می‌کنید. خوردن غذای تند می‌تواند سلامتی شما را دربرابر سرطان و مرگ تضمین کند. علت اینکه باید غذا‌های تند بخورید را در ادامه‌ی این مقاله می‌توانید بخوانید. پس اگر سلامتیتان برایتان مهم است وغذا‌های تند دوست ندارید تا انتها با ما باشید.
گروهی از محققان بین المللی به رهبری محققان انجمن علمی پزشکی چین دریافتند خوردن روزانه از غذا‌های تند می‌تواند خطر مرگ ناشی از سرطان، بیماری‌های قلبی، ریوی و دیابت را کاهش دهد.
طی این پژوهش ۴۸۷ هزار و ۳۷۵ شخص ۳۰ تا ۷۹ ساله پرسش‌نامه‌هایی را در رابطه با سلامت عمومی، معیار‌های سلامتی، مصرف غذا‌های تند، گوشت قرمز، سبزی و الکل تکمیل کردند.
محققان عنوان داشته‌اند خوردن غذا‌های تند می‌تواند خطر مرگ را در مقایسه با افرادی که غذا‌های تند را کمتر از یک بار در هفته می‌خورند، ۱۴ درصد کاهش دهد و در افرادی که در کنار مصرفغذا‌های تند الکل مصرف نمی‌کردند این درصد بیشتر گزارش شد. علاوه بر این فایده مصرف فلفل در زنان بیشتر نمود پیدا می‌کند تا در مردان.
به گفته محققان، بعضی از عناصر زیستی موجود در فلفل می‌تواند بیانگر این رابطه باشند؛ فلفل تازه سرشار از ویتامین سی، کپسایسین و سایر مواد معدنی است. کپسایسین اثرات ضد چاقی، ضد التهاب و خواص ضد سرطانی داشته و دارای آنتی اکسیدان‌های مفید می‌باشد.
منبع: تندرست نیوز

انتهای پیام/

مزایای بی نظیر خوردن غذای تند

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار