تبلیغات

اطلاعیه اتحادیه کانون‌های وکلا برای پذیرش ۵۸۱۰ کارآموز

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ۲۵ کانون وکالت دایر در استان‌های ایران برای سال ۱۳۹۷ جمعا ۵ هزار و ۸۱۰ کار آموز را از میان متقاضیان آزاد و ایثارگر حرفه وکالت پذیرش خواهند کرد. این تعداد در سال ۹۶، ۲ هزار و ۴۶۰ نفر بوده است؛ در این سال ۷۶ هزار و ۲۱۱ نفر در این آزمون شرکت کرده بودند.

اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای ایران (اسکودا) ضمن انتشار آگهی پذیرش برای سال ۱۳۹۷ جدول تفکیکی سهمیه هر کانون را به تفکیک متقاضی آزاد و ایثارگر منتشر کرد.برای مشاهده آگهی و جدول  به سایت کانون وکلا مراجعه کنید.

ثبت‌نام آزمون وکالت سال ۱۳۹۷ در نیمه اول مهرماه آغاز و در ۹ آذرماه برگزار خواهد شد.

در سال‌های اخیر با توجه به رشد چشمگیر دانشکده‌ها و فارغ‌التحصیلان رشته حقوق و ناکامی بسیاری در قبولی آزمون وکالت، این آزمون را دچار چالش‌هایی کرده است و عده‌ای در تلاش برای حذف و یا ایجاد تغییراتی در مکانیزم پذیرش وکیل هستند.

کانون‌های وکلا ضمن مخالفت با طرح‌های مذکور معتقدند که این طرح‌ها منجر به افزایش آمار وکلای بیکار خواهد شد، آنان با تأکید بر اینکه بازار وکالت اشباع شده است، خود بر این عقیده‌اند که ضمن اصلاح آزمون و حذف سهمیه قضات و کارمندان بازنشسته حقوقی، باید در روند توسعه دانشکده‌های حقوق نیز تجدید نظر اساسی شود.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار