تبلیغات

نوری: تیم شفر در فاز دفاعی مشکل دارد

روزنامه فرهیختگان: پیشکسوت استقلال و عضو سابق کمیته فنی این تیم درخصوص روند استقلال اعتقاد دارد به‌زودی و با تشکیل کمیته فنی می‌تواند نتایج بهتری را کسب کند. محمد نوری درخصوص عملکرد چشمی مقابل السد قطر و حذف تیم، اظهارات توفیقی و همچنین پیش‌بینی‌اش از دربی پیش رو نیز در گفت‌وگو با «فرهیختگان» نکاتی را مطرح کرد که در ادامه می‌خوانید.

استقلال با شکست برابر السد از لیگ قهرمانان آسیا حذف شد. چه صحبتی در این باره دارید؟

به نظر من استقلال در بازی مقابل السد قطر نسبت به بازی رفت عملکرد بهتری داشت اما عدم مدیریت بعضی از بازیکنان در زمین مثل چشمی باعث شد تیم به‌هم بریزد و آن نتیجه به دست بیاید. بعضی از بازیکنان در زمین سهل‌انگاری کردند و همین باعث شد استقلال آن روند خوبش در نیمه اول را از دست بدهد.

اما فکر می‌کنم شفر توانست بعد ازاین بازی یک ریکاوری خوب برای بازیکنان انجام دهد که آنها برای لیگ و ادامه بازی‌های حساس آماده شوند اما باید قبول کنیم استقلال نتوانسته نسبت به فصل گذشته هواداران را راضی کند.

بعد از اخراج چشمی از زمین انتقادهای زیادی به عملکرد او شده است. شما هم جزء منتقدان این بازیکن هستید؟

بله، بازیکنی که در سطح جام جهانی بازی کرده و به‌نوعی ملی محسوب می‌شود باید افکارش را هم تغییر دهد. فکر می‌کنم لیگ ایران تنها لیگی است که بازیکنان به داور اعتراض می‌کنند. ما باید به آن فرهنگ برسیم که این موضوع را در زمین مدیریت کنیم. بازیکنان ملی ما باید در زمین الگوی جوانان باشند.

به نظر من چشمی در بازی‌هایی که در زمین حاضر می‌شود استرس دارد و همین باعث می‌شود که به داوران مدام اعتراض کند. امیدوارم هر چه زودتر باشگاه این مشکل چشمی را حل کند تا بیشتر از این در میادین ضرر نکند.

به‌عنوان یک مدافع با سابقه، عملکرد خط دفاع استقلال را چطور می‌بینید؟

استقلال در دفاع مشکلاتی دارد و اگر تیم‌های مقابل که جلوی استقلال ظاهر می‌شوند یک بازیکن سرعتی داشته باشند، این تیم دچار مشکل می‌شود. به نظر من دفاع‌ها وظایف‌شان را به خوبی انجام می‌دهند. آنها باید بیشتر احساس مسئولیت کنند و بدانند در چه تیمی بازی می‌کنند و مردم انتظارات زیادی از آنها دارند.

اواخر این هفته دربی بزرگ پایتخت برگزار خواهد شد. ارزیابی‌تان از این بازی چیست؟

دربی یک بازی خاص است و دو تیم باید از لحاظ روحی و روانی در این بازی بزرگ آماده شوند. اگر تیمی استرس نداشته باشد و بتواند به فضای ورزشگاه حاکم شود، می‌تواند در این بازی پیروزی را کسب کند.

برگ برنده استقلال در بازی دربی چه کسی خواهد بود؟

برگ برنده اصلی استقلال هواداران خواهند بود اما اگر بخواهیم از بازیکنی نام ببریم طارق همام عراقی می‌تواند برگ برنده استقلال باشد. البته اگر وریا غفوری هم در اوج آمادگی باشد می‌تواند گره‌گشای آبی‌پوشان و ناجی این تیم لقب بگیرد.

کمیته فنی استقلال اخیرا از سوی سرپرست باشگاه انتخاب شد. ارزیابی‌تان از نفرات چیست؟

کمیته فنی می‌تواند خیلی راهگشا باشد آنها می‌توانند با نظرات خود به سرمربی و تیم کمک کنند. همین شفر را فصل گذشته کمیته فنی به استقلال آورد که ثمره آن هم آن نتایج درخشان بود. اگر امسال هم از کمیته فنی استفاده بهینه شود استقلال می‌تواند به روزهای اوج بازگردد.

توفیقی معاون سابق استقلال در اظهارنظری اعلام کرده فوتبالی‌ها ارزش پاسخ دادن ندارند!

به نظر من توفیقی با این حرف‌ها به خودش بی‌احترامی کرده است. بهتر است یادش نرود همین فوتبالی‌ها او را بزرگ کرده‌اند. هواداران استقلال در این مدت کارنامه او را در استقلال دیده‌اند و بهتر است او بیشتر از این صحبت نکند.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار