تبلیغات

ونزوئلا طلای خود را از انگلیس برمی‌گرداند

به گزارش افکارنیوز،

دو منبع آگاه اعلام کردند: ونزوئلا قصد دارد ذخایر طلای خود به ارزش ۵۵۰ میلیون دلار خود را که هم اکنون در بانک مرکزی انگلیس نگهداری می‌شود را به داخل خاک خود منتقل کند.

این منابع می‌گویند: کاراکاس نگران است تا آمریکا با تحریم‌های خود دسترسی ونزوئلا به این طلاها را ببندد.

از آنجا که تحریم‌های مالی آمریکا علیه ونزوئلا، دولت این کشور را از استقراض از بازارهای بین‌المللی نگاه داشته است، ارزش پول ملی این کشور به شدت کاهش یافته است. دولت آمریکا در روز نخست ماه نوامبر با هدف افزایش فشار بر دولت مادارو، هر گونه تعامل اتباع آمریکایی با ونزوئلا در خرید و فروش طلا را ممنوع اعلام کرد.

دولت مادارو قصد دارد ۱۴ تن از ذخایر طلای خود را که در انگلیس است، باز گرداند.

دو ماه است که اجرای این طرح به تعویق افتاده است؛ چراکه به گفته منابع آگاه با توجه به اینکه نقل و انتقال حجم زیاد طلا مستلزم بیمه شدن محموله است، کاراکاس هنوز نتوانسته محموله خود را بیمه کند.

یک منبع آگاه گفت: آنها همچنان به دنبال بیمه ذخایر طلای خود هستند اما به دلیل اینکه هزینه بیمه کردن آن بالاست، همچنان در این زمینه با مشکل مواجه هستند.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار