تبلیغات

تلاش برای حذف نام اسلامی از دانشگاه علیگر هند

دولت مرکزی هند با استفاده از کمیته ارز‌شیابی دانشگاه‌ها (UGC) در صدد حذف واژه «اسلامی» از دانشگاه علیگر است تا از این طریق بتواند این دانشگاه را برای عموم آزاد کند.

به گزارش «شیعه نیوز»، دولت مرکزی هند با استفاده از کمیته ارز‌شیابی دانشگاه‌ها (UGC) در صدد حذف واژه «اسلامی» از دانشگاه علیگر است تا از این طریق بتواند این دانشگاه را برای عموم آزاد کند.

در همین راستا «جواد اختر»، کارمند اداره ثبت هند گفت: نام دانشگاه اسلامی علیگر نشان‌دهنده تاریخچه حضور مسلمانان در آن است و حذف واژه اسلامی از نام آن کاری نامعقول است که افراط‌گراها به دنبال آن هستند تا از این طریق به اهدافشان دست یابند.

وی افزود: این دانشگاه الهام‌بخش ارزش‌های سکولار در جامعه هند است. مبحث سکولاریسم در هند به معنای گفتگو از زاویه عدالت و دادگستری میان اقوام و قومیت‌ها است ولی در غرب به معنای ضد مذهب به کار گرفته می‌شود.

جواد اختر تصریح کرد: در رابطه با ارتقاء و بهبود سطح کیفی و کمی دانشگاه مسلمانانِ علیگر، 15 پیشنهاد به دولت ارائه شده است که امیدواریم مسئولان به آنها بپردازند.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار