تبلیغات

سفارش 2 پالایشگاه هندی برای خرید نفت ایران

شرکت نفت هند و پالایشگاه مانگالور در روز سه شنبه سفارش خرید ۹ میلیون بشکه نفت در ماه دسامبر به شرکت ملی نفت ایران دادند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، هند قصد دارد در ماه جاری قراردادی اولیه با ایران امضا کند تا پرداخت‌های تجارت نفت با ایران از طریق بانک UCO و با ارز روپیه انجام شود .

یک منبع دولت هند گفت:« باید یک سری کاغذ بازی انجام دهیم. هر چه زودتر این قرارداد باید امضا شود. هدف ما همین ماه است ».

هند که در روز دوشنبه از جدید ترین و سخت ترین تحریم ها علیه تهران معافیت گرفته، از مکانیزمی شبیه دور قبلی تحریم‌های ایران استفاده می کند. ولی در دور قبلی 45 درصد پرداخت ها با روپیه بود .

ایران از این پول برای واردات کالا از هند استفاده می کند. کاری که به توسعه صادرات هند به تهران کمک می کند .
پرداخت پول نفت ایران به روپیه ارزش ارز هند را در برابر دلار آمریکا بالا می برد .

پالایشگاه های هندی برای پرداخت خرید نفت ایران از ماه سپتامبر روپیه پرداخت می‌کنند. ایران یک دوره اعتبار 60 روزه به پالایشگاه‌های هند داده است .

منابع همچنین گفتند آمریکا از هند می‌خواهد طی دوره معافیت، خرید ماهانه نفت از ایران را به 1.25 میلیون تن یا شش میلیون بشکه برساند. این معافیت از نوامبر آغاز شده است .

آمریکا تحریم ها علیه ایران را از روز دوشنبه برای توقف صادرات نفت ایران و صنعت کشتیرانی آن اعمال کرده است. در همین حین، معافیت های موقت به مشتریان اصلی ایران مثل چین و هند برای ادامه خرید نفت از ایران اعطا کرده است .

شرکت نفت هند و پالایشگاه مانگالور در روز سه شنبه سفارش خرید 9 میلیون بشکه نفت در ماه دسامبر به شرکت ملی نفت ایران داده‌اند .

شرکت نفت هند شش میلیون بشکه نفت از ایران می‌خرد. در حالیکه پالایشگاه مانگالور 3 میلیون بشکه نفت وارد می کند .

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار