تبلیغات

عقیم سازی دختران و پسران شیعه!!!

به گزارش «شیعه نیوز»، حجت الاسلام والمسلمین علی غفاری در مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه خواهران مازندران، در مدرسه علمیه فاطمیه (س) بندپی بابل که با حضور ائمه جمعه، مسئولین شهری و برخی از مدیران و طلاب مدارس برگزار شد، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیان کرد: هفته دفاع مقدس، یادآور 8 سال فداکاری بهترین های این ملت است که با عرضه تمام وجود و عرصه های زندگی خویش، وفاداری خود را نسبت به خط سرخ شهادت و استمرار نهضت عاشورا تائید و امضاء کردند.

وی افزود: قرآن میراث گرانبهایی است که برای هدایت همه انسانها نازل شده و اولین منبع احکام دینی، قانون زندگی و متضمن حیات دنیایی و اخروی است و هر جامعه ای که از قرآن و معارف اهل بیت(علیهم السلام) فاصله گرفته، دچار خسران شده است.

مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران تصریح کرد:  خداوند در قرآن، هیچ یک از فضایل انسانی را مختص مردان ندانسته، بلکه در آیات مختلف و به استناد آیه 97 سوره نحل، هر کسی( اعم از زن و مرد) این مسیر را بپیماید، حیات طیبه به او داده می شود.

وی ادامه داد: توفیق تحصیل در حوزه علمیه خواهران و سربازی حضرت ولی عصر(عج) و حضرت زهرای اطهر(س) افتخار بزرگی است که نصیب شما طلاب شده و حضور در این اردوگاه، حاصل غذای حلال، تربیت صحیح پدران و مادران و دیگر عوامل است؛ بنابراین باید قدر این نعمت الهی را دانسته و تمام تلاش خود را جهت استفاده بهینه از این فرصت و شرایط به کار گیرید.

حجت الاسلام غفاری اعلام کرد: تحصیل علوم دینی برای بانوان در طول قرون مختلف به فراموشی سپره شده بود که در برهه هایی از تاریخ،  به همت برخی از علما، شرایط فراگیری معارف اسلامی برای این قشر به صورت محدود فراهم گردید، اما بعد از پیروزی انقلاب به برکت خون شهدا و دوراندیشی حضرت امام خمینی(ره)، یک نظام مشخص و تعریف شده ای برای احقاق این حق مسلم زنان، با عنوان جامعه الزهرا(س) شکل گرفت، سپس با عنایات مقام معظم رهبری و تلاش علما، حوزه علمیه خواهران تاسیس و در بسیاری از شهرهای کشور، مدرسه علمیه خواهران راه اندازی گردیدکه در حال حاضر بیش از 100هزار طلبه خواهر در این مدارس علمیه، مشغول به تحصیل علوم دینی هستند.

وی یادآور شد: تاثیر بانوان طلبه در جامعه، بسیار بیشتر از آقایان بوده و این فرموده حضرت امام خمینی(ره) که از دامن زن، مرد به معراج می رود، گویای این واقعیت است که زنان مهندسین رفتار جامعه هستند؛ بنابراین با توجه به این که نیمی از جمعیت جامعه را بانوان تشکیل  می دهند؛ طلاب حوزه های علمیه خواهران رسالت سنگینی نسبت به این قشر دارند.

مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران اظهار کرد: خانواده مهمترین کانون تاثیرگذار در جامعه است که تربیت اعضای آن به دست مادران خانه بوده و از دامان عفیف آنها، همسر و فرزندان سالم و صالح وارد جامعه می شوند؛ به همین خاطر دشمن نسبت به این نهاد مقدس رسما اعلام جنگ نموده و با بسیج تمام عناصر و امکانات خود، از طریق ماهواره، فضای مجازی، فرقه های منحرف و احزاب سیاسی حتی گروه های منقرض همانند کومله، دمکرات و... سعی دارد تا با متزلزل نمودن کانون خانواده،  جریان ارزشمند انقلاب را که در امتداد نهضت عاشورا و به سمت مهدویت و انتظار و امید در حرکت است، متوقف نماید.
 

طلاب با حضور بصیرانه در جامعه توطئه های دشمن را خنثی نمایند

وی اضافه کرد: همان گونه که رزمندگان ما در 8 سال دفاع مقدس، جوانمردانه مبارزه نمودند، امروز نیز آحاد ملت به خصوص حوزه های علمیه باید به عنوان بازوان انقلاب و رهبری در این جنگ پیچیده و خطرناک، به ندای "هل من ناصر" ولی زمان خود لبیک گفته و  با حضور در این میدان مقدس از اصول و ارزش های دینی دفاع مقتدرانه داشته و با حضور بصیرانه در جامعه امام زمان(عج) با علمداری رهبر معظم انقلاب، نقشه های دشمنان را خنثی نمایند.

وی گفت: یکی از توطئه های دشمنان در عصر حاضر، کاهش نسل شیعه است که در این زمینه با ایجاد جنگ در بلاد مسلمین و ساخت برخی مصنوعات عقیم کننده مانند البسه، لوازم آرایشی، بهداشتی، محصولات تراریخته و... سعی در عقیم سازی دختران و پسران شیعه داشته و از طرف دیگر تلاش دارند در حوزه ذهن، به جای تشویق به فرزند آوری و فرزند پروری، با تولید برخی برنامه های کودک، فیلم، سریال و... آنها را با حیواناتی نظیر سگ و گربه مانوس نمایند، به گو نه ای که نگهداری این حیوانات جایگزین فرزند آوری در خانواده ها شود.

حجت الاسلام غفاری در پایان خاطر نشان کرد: برای  این که قافله نورانی انقلاب اسلامی، ظفرمندانه بتواند این مسیر پر پیچ و خم را طی کند و به سر منزل مقصود برسد، باید استقامت کرده و گوش به فرمان ولی فقیه رشید و جانباز انقلاب دهیم و اوامر و نواهی ایشان را اطاعت نموده و تفسیر و تعریف جدیدی نسبت به این امور نداشته باشیم.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار