تبلیغات

تغییرات بزرگ در انتظار استقلال بعد از واگذاری

ایران ورزشی: وزیرورزش وجوانان درمصاحبه ای به واگذاری سرخابی ها تا پایان سال جاری اشاره کرده است.

طرحی که قراربود ابتدای شروع کاردولت روحانی به سرانجام برسد اما برخی موانع مانع از واگذاری قطعی این دو تیم شد. با نزدیک شدن به سال های پایانی دولت روحانی اما دوباره پروژه واگذاری این دوباشگاه در دستورکار قرار گرفته و به نظر می‌رسد که اتفاقات مهمی برای این دوباشگاه رخ دهد.

در این میان شاید پرسپولیس به دلیل برخورداری از شرایط با ثبات و نتایج مطلوبی که در سال های اخیر به دست آورده چندان دستخوش تغییرات نشود. حتی ممکن است حمیدرضا گرشاسبی، مدیرعامل این باشگاه با وجود واگذاری به شرکت های خواهان این دو باشگاه به دلیل عملکرد مطلوب همچنان برمسند کار باقی بماند تا ثبات این باشگاه برهم نخورد.

درباره برانکوایوانکوویچ هم لااقل تا دو فصل دیگر می‌شود به تداوم حضورش در این باشگاه مطمئن بود، مگراینکه برانکو خود شخصا به دلایلی حاضر به ادامه کار در این باشگاه نباشد و قصد جدایی کند. اگرهم تغییری در دستورکار این باشگاه باشد در شیوه اداره امور اقتصادی باشگاه خواهد بود وبعید است که در این دو بخش تحولات آن چنانی به دلیل موفقیت های سال های اخیر رخ دهد.

تغییرات بزرگ در انتظار استقلال بعد از واگذاری

درباره باشگاه استقلال اما ماجرا کاملا متفاوت است. این باشگاه به رغم هزینه های بسیاری که درسال های اخیر انجام داده اما هیچ موفقیتی را در عرصه رقابت های لیگ برتر به دست نیاورده و چنانچه باشگاه، به شرکتی واگذار شود بدون شک تغییرات مدیریتی و فنی در دستورکار قرار خواهد گرفت.

گرچه هنوز مشخص نیست که چه شرکتی استقلال را می‌خرد و وزارت ورزش با سپردن این باشگاه مردمی به کدام شرکت تجاری موافقت می‌کند اما قطع به یقین استقلال با تحولات بزرگی در عرصه مدیریتی و فنی خود مواجه می‌شود و هیچ بعید نیست که مدیران جدید در راس کارقرار بگیرند و حتی به جای وینفرد شفر که در فصل هجدهم نتوانسته نتایج مطلوبی را رقم بزند، گزینه دیگری به استخدام درآید.

بدون شک اگر استقلال با همین فرمان جلو برود، حتی درصورت واگذار نشدن این باشگاه به بخش خصوصی بروز تغییرات در فصل آتی بسیار محتمل است چرا که استقلال از فصل دوازدهم تا کنون حتی یک عنوان قهرمانی در لیگ را به دست نیاورده و همواره در تکرار قهرمانی خود در فصل دوازدهم لیگ برتر ناکام بوده است.

شاید با تغییرات آتی استقلال به آنچه مد نظرهوادارانش است برسد اما باید دید که آن تغییرات چگونه انجام خواهد شد و آیا وزارت ورزش و جوانان که در تصمیم گیری ها تاثیرگذار است افراد باتجربه تری را در این باشگاه بر مسند کارقرار خواهد داد یاخیر.

واقعیت غیرقابل انکار این است که نتایج متوسط سال های اخیر استقلال هرگز هواداران این باشگاه را راضی نکرده و آن ها عمیقا قهرمانی در لیگ برتر و موفقیت های چشمگیرتری را در رقابت های برون مرزی طلب کرده اند که هیچ یک محقق نشد.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار