تبلیغات

سفیر جدید ایران وارد هند شد

«علی چگنی» سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در دهلی‌نو وارد محل ماموریتش شد تا سکان سفارت ایران در هند را برعهده بگیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، «علی چگنی» مدیرکل سابق کنسولی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که اخیراً به عنوان سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در دهلی‌نو منصوب شد، بامداد امروز (چهارشنبه) وارد محل ماموریتش شد.

وی در هنگام ورود مورد استقبال اعضای سفارت جمهوری اسلامی ایران در دهلی و مقامات مربوط محلی قرار گرفت.

چگنی که پیش از تصدی به این سمت، مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه بوده، قبل از آن عهده‌دار سفارت ایران در کوبا بوده است.

کاردار ایران در برونئی، نفر دوم سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا (ترکیه)، مشاور معاونت آسیا، مشاور معاونت اروپا و آمریکا، کارشناس ارشد سیاسی اروپا و آمریکا، رئیس اداره دانشجویی و بورس‌ها و رئیس اداره پیگیری‌های وزرات خارجه از دیگر سمت‌های چگنی در طول دوران فعالیتش در وزارت خارجه است.

چگنی که دارنده مدرک دکترای علوم سیاسی و امنیت ملی از دانشگاه عالی دفاع ملی است، همچنین دارای مدارک کارشناسی ارشد در رشته اقتصاد بین‌الملل و همچنین معارف اسلامی نیز هست.

پیش از چگنی، «غلامرضا انصاری» عهده‌دار سفارت ایران در دهلی‌نو بود. انصاری بهمن ماه سال گذشته (1396) به عنوان معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر خارجه منصوب و اسفند ماه در سمت جدید مشغول به فعالیت شد و از آن زمان سفارت ایران در دهلی‌نو در سطح نفر دوم اداره می‌شد.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار