تبلیغات

اسرائیل برای اولین بار یک عرب مسیحی را به عنوان سفیر برگزید

اسرائیل برای نخستین بار در طول تاریخ خود یک عرب مسیحی را به مقام سفارت منصوب کرده است. این خبر را وزارت امور خارجه اسرائیل روز جمعه اعلام کرد.

به گزارش دویچه وله، سخنگوی وزارت امور خارجه اسرائیل گفت که جورج دیک از تابستان سال ۲۰۱۹ سفیر اسرائیل در جمهوری آذربایجان خواهد بود. او افزود که جورج دیک پیش از این به عنوان معاون سفیر اسرائیل در نیجریه و نروژ تجربه دیپلماتیک اندوخته است.

جورج دیک ۳۴ سال دارد و در خانواده‌ای عرب و مسیحی در تل‌آویو به دنیا آمده است. تحصیلات او در رشته حقوق بین‌الملل در دانشگاه جورج‌تاون در واشنگتن بوده و کارش را به عنوان وکیل از سال ۲۰۰۷ در اسرائیل آغاز کرده است.

جورج دیک در حال حاضر به عنوان مشاور در وزارت امور خارجه اسرائیل مشغول کار است. او به زبان‌های عبری‌، عربی، انگلیسی و فرانسوی صحبت می‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه اسرائیل گفت: انتصاب جورج دیک نمادی است برای هم‌پیوندی اسرائیلی‌هایی که از تبارهایی گوناگون به اسرائیل آمده‌اند. او همچنین گفت که جورج دیک تنها فرد مسیحی است که برای وزارت امور خارجه اسرائیل کار می‌کند.

52310

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار