تبلیغات

قوه قضاییه برای جلوگیری از بازی‌های حزبی با قوه مجریه برخورد کند

قوه قضاییه باید با قوه مجریه یا وزیر امور خارجه برخورد قاطع نشان دهدبه گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، بسیج دانشجویی پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران در نامه ای به مجلس شورای اسلامی، قوه قضاییه و وزارت امور خارجه خواستار حفظ منافع ملی و جلوگیری از بازی‌های حزبی شدند.

متن این نامه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم

در پی صحبت‌های اخیر وزیر امور خارجه پیرامون مسئله پولشویی، بسیج دانشجویی دانشکده فنی دانشگاه تهران احتراما چند نکته را به عرض می‌رساند.

وزارت امور خارجه باید حافظ منافع ملی در سطح بین‌المللی باشد. حال آن که به کرّات شاهد آن بوده‌ایم که حرفی نسنجیده از جانب آن وزارت‌خانه باعث ایجاد هجمه جهانی علیه کشورمان و القای ناامیدی در داخل کشور شده است. در یکی از موارد آن، ایشان بدون توجه به توان بازدارندگی جمهوری اسلامی، اظهار می‌کنند که آمریکا با یک بمب می‌تواند سیستم‌های دفاعی ما را از کار بیندازد که با پاسخ قابل توجه رهبر معظم انقلاب مواجه می‌شوند.

خسارت این اقدامات که برای پیشبرد اهداف سیاسی داخلی ایشان است و در آن توجهی به منافع ملی نمی‌شود محدود به این مورد نیست که سابقا در بیانی تعجب‌برانگیز به مقامات خارجی و رسانه‌هایشان می‌گویند اگر توافق هسته‌ای به سرانجام نرسد مخالفان ما در داخل کشور قدرت می‌گیرند! چوب حراج زدن به منافع ملی برای رسیدن به اهداف حزبی ایشان در صحبت‌های اخیرشان، اقدامی است که انتظار می‌رود مجلس محترم با توجه به نقش نظارتی خود بر وزرا برخوردی مناسب و قاطع نشان دهد.

همچنین از قوه قضائیه خواستاریم که با پیگیری این امر، واقعیت را برای مردم روشن کرده و جلوی تخلفات را بگیرند. در صورتی که حرف وزیر امور خارجه صحت دارد قوه مجریه بازخواست شود؛ چرا که به وظیفه خود در خصوص قانون مبارزه با پولشویی مصوب سال 1386 عمل نکرده است. در صورت عدم صحت، بی‌شک اظهارات بالاترین مقام دیپلماسی کشور که بازخوردی بین‌المللی دارد و می‌تواند باعث هجمه و وضع تحریم علیه کشورمان شود، اقدامی خلاف مصالح و امنیت ملی است و لزوم برخورد با آن روشن است.

در نهایت از وزیر امور خارجه که تابحال حاضر به پاسخگویی به منتقدان لوایح چهارگانه FATF نبوده‌اند و حالا با فرار از استدلال و منطق سعی در ایجاد جو سیاست‌زده و غیر علمی دارند دعوت می‌کنیم که خودشان یا نماینده‌ای از جانب‌شان در مناظره‌ای با منتقدان این طرح در فضای دانشگاه شرکت کنند. مطمئنا بررسی علمی و دقیق این طرح زوایای پنهان آن را برای جامعه دانشگاهی و مردم بیشتر روشن می‌کند و مانع از نادیده گرفتن منافع ملی در سیاسی بازی‌های حزبی می‌شود.

والسلام علیکم

انتهای پیام/

نامه بسیج دانشجویی پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار