تبلیغات

دو شهرستانی که سنگی به شکل فیل دارد+ تصاویر

به گزارش خبرنگار حوزه میراث و گردشگری  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان،فیل ها سنگین‌ترین حیوان در خشکی است و جذابیت زیادی برای انسان دارند اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید فیل‌هایی از جنس سنگ در اقصی نقاط جهان دیده شده‌اند و برخی از آن‌ها هم در ایران هستند.

قطعه سنگ بزرگی در مرکز روستای لاویج قرار گرفته که توجه هر گردشگری را به خود جلب می‌کند. این قطعه سنگ که بر اثر فرسایش طبیعی به شکل فیل نشسته بر زمین درآمده، یکی از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری شهرستان نور استان مازندران محسوب می شود.

فیل‌های سنگی در کدام نقاط کشور دیده می‌شوند؟

فیل‌های سنگی در کدام نقاط کشور دیده می‌شوند؟

مردم فکر می‌کنند که اگر کسی بخواهد سنگواره فیل سنگی را خراب کند با حمله مار‌ها و افعی‌ها روبه رو می‌شود البته این حادثه چندین بار هم رخ داده  و موجب شده که کمتر کسی به فیل سنگی روستای لاویج بیش از اندازه نزدیک شود.

فیل‌های سنگی در کدام نقاط کشور دیده می‌شوند؟

فیل‌های سنگی در کدام نقاط کشور دیده می‌شوند؟

یکی دیگر از فیل‌های سنگی در شهرستان مریوان استان کردستان قرار گرفته است. این فیل سنگی که در بین روستا‌های باغان و برده سفید بخش سرشیو شهرستان مریوان واقع شده است، در میان اهالی منطقه با نام برده فیل شناخته می‌شود.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار