تبلیغات

مقاومت پل های تاریخی گیلان در برابر سیلاب اخیر

سرپرست معاونت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان اعلام کرد که تمامی پل های تاریخی این استان در برابر یورش سیلاب مقاومت کرده و سالم هستند.

ولی جهانی افزود: ۴۰ پل تاریخی در گیلان شناسایی و ثبت شده که همه آنها در مسیر رودخانه های بزرگ جانمایی شده اند و بر اثر یورش سیلاب هیچ گونه آسیبی به آنها وارد نشده است.

متاسفانه برخی از پل های امروزی در برابر سیل تاب نیاورده و تخریب شده اند، اما پل های تاریخی به سبب به کارگیری اصول فنی و مهندسی صحیح، مکان یابی مناسب و استفاده از مصالح مناسب و اصولی در برابر سیل های ویرانگری که اخیرا در استان وقوع یافته، مستحکم مانده اند.

این پل های تاریخی مربوط به دوره صفویه تا پهلوی اول هستند که ۱۲ پل از تعداد یادشده، در رودخانه های شرق گیلان واقع شده اند و مابقی در دیگر نقاط گیلان پراکنده اند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار