تبلیغات

ظریف: حق ترک برجام را داریم/ احتمال بازگشت به غنی سازی وجود دارد

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به پرسش شبکه خبری ' رای نیوز 24' ایتالیا در باره این که 'آیا شما به عقب بر می گردید و غنی سازی را از سر خواهید گرفت؟' گفت: این یک احتمال است. البته ما حق آن را داریم چرا که آمریکا توافق (برجام ) را نقض کرد.

به گزارش ایرنا، محمد جواد ظریف در مصاحبه اختصاصی با رای نیوز 24 افزود: ما حق داریم این توافق (برجام) را ترک کنیم، اما گزینه دیگری نیز وجود دارد و باید ببینیم چگونه می توانند منافع مردم ما را تامین کنند.

وی درباره خواسته های امریکا از اروپا گفت: آنچه واشنگتن از اروپا می خواهد که با ایران بکند، هیچ پایه و اساس ندارد. اگر اروپا می خواهد حاکمیت خود را حفظ کند، باید تلاش کند. اگر به یک قلدر اجازه بدهی که به خواسته هایش دست یابد، دیگر هیچ پایانی برای قلدری نخواهد بود.

ظریف در پاسخ به این سوال خبرنگار که 'ترامپ عقیده دارد که پس از دور جدید تحریم ها، ایران مجبور به بازگشت به میز مذاکرات می شود و مردم این کشور نیز علیه نظام کنونی شورش می کنند' گفت: دولت ترامپ اغلب سیاست های خود در منطقه ما را روی توهم و تحلیل های اشتباه پایه ریزی کرده است، اما ایران جان سالم بدر برده و موفق شد، ما لحظات سخت تر از این را نیز داشتیم و از این لحظات نیز عبور می کنیم.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار