تبلیغات

تشکیل هیئتی جامع برای گفت‌وگو با طالبان

احزاب سیاسی افغانستان با تاکید بر این که در گفت‌وگوهای صلح با طالبان باید یک هیئت جامع تشکیل شود، خواستار فراهم شدن مشارکت کشورهای منطقه از جمله روسیه، ایران و چین نیز در این روند شدند.

به گزارش «شیعه نیوز»، شماری از احزاب سیاسی افغانستان در نشست مشترک با شورای عالی صلح این کشور بر ضرورت ایجاد هیئتی جامع برای گفت‌وگوهای صلح با طالبان تاکید کردند.

احزاب سیاسی افغانستان در انتقاد از عملکرد دولت درباره روند صلح این کشور نیز اظهار کردند که حکومت وحدت ملی تاکنون طرح مشخصی را درباره برقراری صلح نداشته است.

احزاب همچنین تصریح کردند که در روند صلح افغانستان باید طالبان و برخی از کشورهای منطقه و جهان نیز حضور یابند.

«محمد یونس قانونی» معاون رئیس جمهور سابق افغانستان در این نشست مشترک، عدم طرح مشخص دولت و حضور مردم این کشور در روند صلح را بزرگترین چالش دانست.

«حامد گیلانی» رهبر حزب «محاذ ملی» نیز ضمن تاکید بر جامع بودن این طرح گفت: اگر این مسئله ملی به یک اجماع ملی تبدیل نشود به نتیجه دلخواه نمی‌رسد.

«انوارالحق احدی» رهبر «جبهه نوین افغانستان» نیز با اشاره بر انتخابات آینده این کشور نیز آن اظهار داشت: اگر روند صلح با انتخابات همزمان شود، فکر می‌کنم به نتیجه خواهد رسید.

به گزارش «طلوع نیوز» برخی از حضار در این نشست نیز از مشارکت ندادن کشورهای منطقه از جمله روسیه، ایران و چین در روند صلح افغانستان انتقاد کردند.

«عبدالکریم خرم» رئیس دفتر «حامد کرزی» رئیس جمهور سابق افغانستان تاکید کرد که کسب اعتماد کشورهای منطقه و اشتراک دادن این کشورها به سود روند صلح خواهد شد.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار