تبلیغات

عضو کمیسیون صنایع و معادن: باید زمینه صادرات واقعی فراهم شود

 به گزارش خبرآنلاین ، سید مهدی مقدسی در گفتگو با ستاد خبری نمایشگاه ایران اکسپو ۲۰۱۸ ضمن ابراز خشنودی از برگزاری سومین نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران این رویداد را یکی از اهرم های شکست تحریم های غرب علیه کشور دانست و اظهار کرد: مهمترین اصل برگزاری این نمایشگاه تقویت و حضور بخش های خصوصی است که ارزش گذاری به این بخش می تواند مزیتی بسیار قدرتمند در افزایش توان کیفی محصولات و بالا بردن راندمان صادرات کالا به تمامی کشورهای جهان باشد و این خود اهرمی برای شکست تحریم ها است.
وی هنر وزارتخانه ای چون اقتصاد و فعالان اقتصادی کشور را ، تبدیل تحریم به یک فرصت دانست و گفت: یکی از راهکارهای منطقی این است که نخست با حمایت از کالاهای تولید داخل یک مسیر منطقی را برای ارتقاء کیفیت و تولیدات محصولات فراهم کرد که هم ذائقه مصرف کننده را مد نظر قرار دهد و هم اینکه  محصولات دارای استانداردهای صادراتی باشد.
نماینده مردم اراک در مجلس افزود: موضوع دوم ارتقاء تحکیم روابط تجاری به ویژه با همسایه های کشور است که در شرایط کنونی ضرورتی اجتناب ناپذیر است و مسئولین باید با   تفویض اختیار به مناطق استانی به ویژه مناطق مرزی زمینه صادرات کالاهایی که جاذبه لازم را در بازارهای هدف دارند را فراهم کنند.
مقدسی در ادامه با تاکید بر اینکه ما باید به دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان توجه ویژه تری داشته باشیم بیان داشت: این دو نهاد علمی می توانند زمینه ارتقاء تولید محصولات داخلی را با پایش های علمی و تجربی مورد مطالعه قرار دهند تا کیفیت کالاهای تولید داخل افزایش پیدا کند.
وی اضافه کرد: باید واحدهای تولیدی بخش تحقیق و توسعه (R&D )خود را به شدت تقویت  کرده ونباید این مولفه امری تشریفاتی تلقی شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر اینکه در کشور باید زمینه صادرات واقعی به وجود آید اظهار داشت: اگر هنر این را داشته باشیم تا بتوانیم با تولید مناسب زمینه مصرف کالاهای داخلی را پیش از گذشته فراهم کنیم می‌توانیم به یک نقطه مطلوب صادرات دست یابیم و توانمندی های خود را در این رتبه به نمایش بکشیم.
وی ارز را یک جاذبه اقتصادی برشمرد و گفت: در عصر فعلی اقتصاد جهان ارز به یک جاذبه اقتصادی مبدل شده و ما باید با همان استراتژی تبدیل تهدید به فرصت کاری کنیم تا بسترهای جذب سرمایه برای کشور در تمام زمینه های اقتصادی فراهم شده و توان خود را افزایش دهیم.
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار کرد: حضورشرکت ها در اینگونه نمایشگاهها یک مزیت است که تا ما بتوانیم حوزه صادرات خود را ارتقاء دهیم و طبق استانداردهای جهانی محصولات خود را به کشورهای دارای تکنولوژی معرفی کنیم.

۲۲۳۲۲۴

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار