تبلیغات

واکنش وزیر انرژی دولت اوباما به قتل جمال خاشقجی

با ادامه بحران مفقود شدن جمال خاشقجی روزنامه نگار مخالف دولت سعودی، وزیر انرژی دولت اوباما از عضویت ابرشهر عربستان کنار رفت.

به گزارش «شیعه نیوز»، با ادامه بحران مفقود شدن جمال خاشقجی روزنامه نگار مخالف دولت سعودی، وزیر انرژی دولت اوباما از عضویت ابرشهر عربستان کنار رفت.

ارنست مونیز وزیر انرژی دولت پیشین آمریکا و عضو تیم مذاکره کننده دولت این کشور در توافق هسته‌ای ایران اعلام کرد تا زمانی که وضعیت جمال خاشقجی مشخص نشود عضویت خود در هیات مدیره شهر NEOM عربستان را به حالت تعلیق درخواهد آورد.

مونیز جزء ۱۸ مقام داخلی و خارجی است که در مورد شهر بزرگ نئوم به محمدبن‌سلمان ولیعهد سعودی مشاوره می‌دهند. عربستان در این شهر ۵۰۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرده است.

خبر دیگر در مورد مفقود شدن خاشقجی اینکه ۲۲ سناتور آمریکایی در نامه‌ای به ترامپ خواستار تحقیق در مورد نقض مکرر حقوق بشر در عربستان شده‌اند. ترامپ نیز دستور داده جان بولتون مشاور امنیت ملی و جرد کوشنر دامادش در مورد این پرونده با محمدبن‌سلمان گفتگو کنند.

همچنین، برخی رسانه‌های ترکیه از شنیده شدن صدای فریاد و کمک‌خواهی از درون کنسولگری عربستان در استانبول در روز مفقود شدن خاشقجی خبر داده‌اند. یک منبع ناشناس از درون کنسولگری گفته صدای فریاد، جدل و کمک خواهی را شنیده اما سپس فریادها کاملاً قطع شده است.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار