تبلیغات

واکنش ترامپ به اعتراضات اخیر در فرانسه

ترامپ در توئیتر نوشت: اعتراض های گسترده و خشونت آمیز فرانسه این را مد نظر قرار نداده که اتحادیه اروپا در حوزه تجاری یا پرداخت های منصفانه و معقول برای حمایت نظامی فوق العاده ما چقدر بد با آمریکا رفتار کرده است. این دو موضوع باید زودتر جبران شود.
خبرگزاری فرانسه نوشت ترامپ با این توئیت نشان داد که او نگاهی به تظاهرات روز شنبه فرانسوی ها داشته و از همدلی با مکرون امتناع کرده است. این در حالی است که دو طرف پیش از این روابط نزدیکی با هم داشتند.
مناسبات ترامپ و مکرون در هفته های اخیر به دلیل طیف گسترده ای از مسائل از جمله حمایت اروپایی ها از برجام و درخواست آنها برای ایجاد ارتش مشترک اروپایی رو به تیرگی نهاده است.
در جریان اعتراضات روز شنبه در فرانسه حدود 130 معترض بازداشت و 24 نفر دیگر زخمی شدند. معترضان که به «جلیقه زردها» معروف شده اند عمدتا از اهالی مناطق روستایی هستند و نسبت به سیاست های مالی و اقتصادی دولت مکرون از جمله افزایش قیمت سوخت اعتراض دارند.

49311

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار