تبلیغات

زیان 500میلیارد تومانی تولیدکنندگان جوجه در نیمه نخست سال/نرخ هر قطعه جوجه 2هزار و 500تومان

زیان 500 میلیارد تومانی تولیدکنندگان جوجه در شش ماهه ابتدای سال/نرخ واقعی هر قطعه جوجه 2 هزار و 500 تومانغلامعلی فارغی دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت قیمت جوجه یکروزه در بازار اظهار کرد: هم اکنون هر قطعه جوجه یکروزه با نرخ ۲ تا ۲ هزار و ۲۰۰ تومان در بازار عرضه می شود که هنوز با نرخ واقعی خود فاصله دارد.

وی قیمت جوجه یکروزه را در بازار تابع عرضه و تقاضا دانست و افزود: براین اساس نمی توان پیش بینی خاصی راجع به وضعیت بازار داشت چرا که هم اکنون نرخ جوجه به سبب کشش تقاضا و بهبود شرایط بازار افزایش یافته است.

فارغی با اشاره به اینکه متوسط نرخ جوجه در شش ماهه ابتدای سال ۱۲۰۰ تومان بود، بیان کرد: با توجه به آنکه در شش ماهه ابتدای سال نرخ جوجه ۴۰ تا ۵۰ درصد کمتر از قیمت تمام شده بود، از این رو تولیدکنندگان جوجه یکروزه در چند ماه نخست سال متحمل زیان ۵۰۰ میلیارد تومانی شدند.

بیشتر بخوانید: قیمت فروش جوجه یکروزه 20 درصد کمتر از قیمت تمام شده است/زیان 450 میلیارد تومانی تولیدکنندگان جوجه یکروزه

این مقام مسئول نرخ واقعی هر قطعه جوجه یکروزه را ۲ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: در ماه های آتی انتظار می رود با واقعی شدن قیمت مرغ، نرخ هر قطعه جوجه یکروزه به قیمت تمام شده تولید و‌ سود منطقی برای تولیدکننده برسد.


وی در پایان با انتقاد از انتشار اخبار تایید نشده مبنی بر تصویب قیمت ۹۸۰۰ تومانی مرغ در بازار تصریح کرد: این نرخ قابل قبول نیست چرا که قیمت تمام شده بالاتر از این رقم است، از این رو پیشنهاد بخش صنفی برای قیمت هر کیلو مرغ در بازار ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است.

انتهای پیام/

  قیمت جوجه تابع عرضه و تقاضاست

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار